„Od osmé do dvanácté hodiny dopoledne bude akci předcházet prodej frgálů před restaurací U Zvonu,“ přiblížil mluvčí valašskomeziříčské radnice Josef Beneš s tím, že samotný bál pak začne ve dvacet hodin.

Leden bude na plesy ve Valašském Meziříčí poměrně chudý: 26. ledna se uskuteční ještě ples obchodní akademie. Zato v únoru si milovníci tance přijdou na své. „V únoru se u nás nějaký ples obvykle koná každý víkend,“ poznamenal Josef Beneš.

Ve Vsetíně vypukne plesová sezona až v sobotu 2. února Rybářským plesem v Kulturním domě a Plesem skautů v prostorách tamního zámku. „Ze dvou akcí si potom návštěvníci budou moci vybrat i víkend následující,“ informovala Eva Hennelová ze vsetínského Domu kultury.

Také v Rožnově pod Radhoštěm bude hlavním plesovým měsícem únor. Už v lednu se ale Rožnované mohou těšit na ples KDU-ČSL, který odstartuje sérii deseti bálů, z nichž poslední sezonu ukončí prvního března.

Veselit se ale budou lidé také na vesnicích. Vyhlášeným plesovými místem je například Hovězí, kde plánují Obecní ples na 12. ledna. Další víkendy pak budou následovat Valašský bál a Myslivecký ples. V sobotu 19. ledna vypukne plesová sezona také v Dolní Bečvě.