Plavecká škola v Křižné ulici dosud zajišťuje základní plaveckou výuku pro žáky základních škol z větší části bývalého vsetínského okresu. „Doplňkovou činnost představují předplavecká výuka pro mateřinky a základní školy, rehabilitační a kondiční plavání pro seniory, plavecké školy pro veřejnost a volnočasové akvitity,“ uvedl mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš. Zásadní změnou bude přestěhování plavecké školy z Křižné do nového krytého bazénu.

„Stávající budova školy by měla zůstat také nadále vlatnictvím kraje, novým zřizovatelem by se však mělo stát město,“ uvedla místostarostka Dagmar Lacinová. „Na způsobu financování se nic nezmění. Kraj bude i nadále přispívat na platy, na provoz si škola bude muset vydělat,“ uvedla místostarostka.

Dojde také ke změně zřizovatele školy, kterým by se mělo stát od 1. ledna 2009 Valašské Meziříčí. Předpokládá to harmonogram převodu zřizovatelských práv ze Zlínského kraje na město, který radní doporučují valašskomeziříčským zastupitelům.

Jak to bude se stávající plaveckou školou na nábřeží řeky Bečvy dále, dosud jasné není. „Bazén i jeho zázemí by mohly být využity například pro plavání a cvičení matek s miminky, za kterým dosud musejí dojíždět do okolních měst, nebo třeba ve větším rozsahu pro poklidné zaplavání v přiměřeně velké bazénu pro seniory,“ uvedl včera předseda školského výboru při zastupitelstvu Zdeněk Petroš.