Ve středu kolem osmé hodiny večer zněly Vsetínem hasičské sirény. Dvě cisterny, policejní auto a záchranka vyrážely směrem na Poschlou. „Anonym to hlásil u nás. Přivolali jsme proto hasiče,“ uvedl mluvčí záchranářů Petr Olšan.

Rozčarováni jsou také hasiči. Na Poschlou je to letos už druhý planý výjezd. „Prošli jsme všechny objekty, ale žádná událost, která byla hlášena nebyla potvrzena,“ potvrdil mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Pro hasiče jsou plané poplachy vtomto období velkým problémem. Region postihlo sucho a hasiči stále častěji vyráží k požárům vpřírodě. „Je to obrovská nezodpovědnost. Vysiluje nás to a je to problém, protože tak mohou být vohrožení lidé někde jinde. Neexistuje na to slušný komentář,“ konstatoval Mitáček.

Vpřípadě posledního poplachu ovšem vina obyvatel Poschlé není jednoznačná. „Tentokrát se musím Romů zastat. Oznamovatel totiž volal ztelefonní budky vcentru města. Spíš si myslím, že to byla nějaká škodolibost,“ poznamenal ředitel městské policie Nikolaj Martinák. Nevyloučil ovšem, že záchranáře a hasiče mohli přivolat Romové, kteří bydlí vcentru města. „Nikdo konkrétní se ale zatím ktomu nepřihlásil,“ dodal.

Strážníci monitorují dění vromském sídlišti třikrát denně. Zatím podle nich na Poschlé květším problémům nedochází.