Ve Vsetíně každoročně společně pořádá silvestrovské oslavy Středisko volného času Alcedo, radnice a Dům kultury. Odpolední program je určen dětem. „V šestnáct hodin začíná před kulturním domem projekce fotografií, připomínajících činnost Alceda za uplynulý rok,“ přiblížil Martin Cigánik z Alceda, který má odpolední část oslav na starosti.

O půl hodiny později přijde řada na nejmenší návštěvníky. „Připravujeme pro ně pohybové hry s básničkami, zaměřenými na jednotlivá roční období,“ řekl Cigánik.Následovat bude divadelní scénka, při které postava znázorňující starý rok symbolicky předá valašku a švestku roku novému. Popřát přijde také starostka města Iveta Táborská. Následovat bude první ohňostroj.

Večerní oslavy začnou s úsporných důvodů o hodinu později než vloni. Foyer domu kultury, kde v minulých letech od deseti hodin vyhrávala cimbálovka, zůstane letos zavřené. „Až v jedenáct hodin odstartuje venku diskotéka Petra Bazela, kterou o půlnoci přeruší přípitek, slovo starostky města a ohňostroj. Diskotéka pak bude ještě hodinu pokračovat,“ nastínila produkční Domu kultury Eva Hennelová.Prozradila, že rozpočet na letošní oslavy příchodu nového roku byl sestaven ve výši zhruba sto osmdesáti tisíc korun. Značnou část z něj ale organizátoři ušetří, program bude stát zhruba padesát tisíc korun.

Program pro veřejnost připravují na Silvestra tradičně také ve Valašském Meziříčí. I letos bude poslední den v roce na zdejším náměstí živo.V sedmnáct hodin začne program pro děti. „Nejmenší se mohou těšit na různé soutěže a také dětskou diskotéku,“ prozradila vedoucí odboru školství, kultury a sportu Hana Skácalová.

Patnáct minut před devatenáctou hodinou pronese starosta města Jiří Částečka novoroční přání a v sedm hodin večer už nebe rozzáří slavnostní ohňostroj. „Stejně jako v loňském roce budou barevné efekty podkresleny hudebním doprovodem. Vše zajistí pyrotechnická firma,“ doplnila Skácalová. Poté se budou moci lidé ještě do dvacátého hodiny bavit při diskotéce rádia Apollo.

Na první den nového roku nechají oslavy v Zubří. „Bylo tomu tak vloni a stejné to bude i letos. Ohňostroj bude 1. ledna o půl šesté v podvečer v centru města nedaleko radnice,“ přiblížil starosta Zubří Jiří Randus.Tradiční jsou oslavy Silvestra také ve Francově Lhotě. Už ráno 31. prosince se v přátelském fotbalovém klání utkají „staří s mladýma“. „Po sedmé hodině večerní pak vzplane vatra u rozhledny na Čubově kopci, kde se bude konat tradiční setkání,“ uvedla starostka Francovy Lhoty Kateřina Trochtová.

Na Nový rok se mohou ke stejné rozhledně vydat milovníci pěší turistiky. Mezi půl druhou a půl třetí odpoledne tady můžou dostat pamětní list novoročního výšlapu. „Vloni se jej zúčastnilo šestašedesát lidí ze šesti různých obcí,“ připomněla starostka.Podobné setkání jako ve Francově Lhotě se uskuteční také u rozhledny Vartovna nad Seninkou. Koná se ale až 2. ledna mezi desátou a jedenáctou hodinou a pořádá jej obec Seninka, Sdružení obcí Hornolidečska a obce Jasenná a Liptál.