Původně ohlášený požár suché trávy přerostl v požár lesní. Možná nevznikl náhodou

„O požáru jsme byli informováni dvacet minut po patnácté hodině,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. K ohni ihned vyrazili profesionálové ze Vsetína se dvěma cisternami. Posílili je také dobrovolní hasiči z Rokytnice a Vsetína.

„Příjezd k místu požáru nebyl zcela jednoduchý, došlo i na nasazení lesního speciálu Camiva,“ popisoval Mitáček s tím, že později se k ohni podařilo najet i dalším vozům.

V té době plameny zuřily asi na ploše sto padesáti čtverečních metrů a díky větru se dále šířily do okolí. „Pomocí několika proudů vody jsme se snažili zabránit dalšímu ničení mladých stromků,“ líčil mluvčí hasičů. Zastavení šíření ohně trvalo hasičům asi půl hodiny, další hodinu a půl zabraly dohašovací práce. „Podařilo se zabránit rozšíření požáru na blízký vzrostlý les,“ pochvaloval si Mitáček. Zásah se obešel bez zranění.

Místo ohledal přivolaný vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí. „Požár nakonec zničil plochu asi osmdesát krát padesát metrů, na které byly mladé jehličnaté stromky do výšky tří metrů,“ popsal Mitáček.

Oheň se s největší pravděpodobností rozhořel následkem nedbalosti nebo úmyslu prozatím neznámého člověka. Případ nyní hasiči nadále vyšetřují ve spolupráci s policií.

Požárem způsobené škody na lese, který jeho majiteli sloužil jako předmět podnikání, byly předběžně vyčísleny na padesát tisíc korun.