Fotbalová asociace České republiky totiž na své valné hromadě s definitivní platností od startu ročníku 2014-15 rozhodla o zákazu prodeje čepovaného i lahvového piva, stejně tak bude zákaz platit také na tvrdý alkohol. Stejně jako všechny regiony v republice se k tomuto přidal také vsetínský okresní fotbalový svaz. „Na valné hromadě to byla při hlasování drtivá převaha pro zákaz, my jsme ovšem hlasovali pro zachování piva na fotbale. Bohužel to nestačilo," povzdechl si marketingový náměstek Okresního fotbalového svazu Vsetín Pavel Zubr.

Podle něj je prohibice na fotbale naprostý nesmysl, ke kterému se bohužel i Valašsko musí připojit. „Pro většinu klubů je právě příjem z bufetů a hospůdek otevřených ve fotbalových areálech v průběhu nedělních utkání velmi klíčový pro stabilní fungování klubu. „Chlapi nám nadávají, co jsme to zase vymysleli, ale tohle přece vůbec nebylo z naší hlavy. Navíc jsme my jako jedni z mála hlasovali pro zachování piva na fotbale," krčí rameny Březík. Samotní funkcionáři valašských klubů jsou pochopitelně ze zákazu zcela konsternovaní a bouří se. „Neslýchané, skutečně neslýchané. Nám chodí každou druhou neděli na domácí zápasy kolem dvou set lidí, teď na derby jsme měli pět set fanoušků. To jim jako máme nalévat heřmánkový čaj a přidat kávičku s dortíkem? Nejsme cukrárna ani odpolední klub pro dámy, toto je fotbal proboha. Tohle se přece musí změnit. Když pomyslím, o kolik peněz v bufetu a v hospůdce u hřiště přijdeme, tak vlastně ani nevím, jestli se přihlásíme do dalšího ročníku. Nebudeme totiž mít ani vindru," říká rezignovaně spolumajitel lídra okresního přeboru z Prostřední Bečvy Vladimír Regent.

Podobně se na situaci dívají také fanoušci, kterým tak podle všeho skončí zlaté časy. „Nevím, jestli je to nějaká sranda nebo aprílový vtípek. Ale jestli to je pravda, tak absolutně nevím, co budu dělat. Celý týden makám v práci. Těším se na víkend a na nedělní fotbal, vyřídím si doma propustku, vyfasuju stovku a pár stravenek, fičím na hřiště a těším se na fotbal a na pivko. Představa, že místo piva tam bude čepovaná limonáda, mě bere chuť do života. Stále čekám, že se probudím a řeknu si - sakra, to byl ale hnusný sen," otřepal se hrůzou fotbalový fanoušek Miroslav Bernard. Jeho kolega Stanislav Kozel už se vytasil i se svojí vizí, jak se s těžkou situací popasovat. „Tak určitě. Pro nás pro fanoušky to není dobrá situace, ale už jsme se chlapama o tom bavili, že na to musíme vyzrát. A vyřešili jsme to. Prostě si budeme nosit svoje pivo. A že se jich do batohu vejde co proto, o tom není pochyb," dodal s úsměvem Kozel.