Umělecká dráha Radůzy připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně.Plakát ke koncertu písničkářky Radůzy ve Valašském Meziříčí.

O pár týdnů později zde pak triumfovala jako předskokanka slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda.

Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík.

„Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii,“ doplnil Ondřej Smolka z Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí.

Po kratší odmlce se loni na podzim vrátila na koncertní pódia a také vydala své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. Album získalo pozitivní kritiky, nominaci na Anděla a jeho velký prodejní úspěch zpečetila platinová deska.