„S devítiletou přestávkou tančím už třináct let. Přivedla mě k tomu mamka, která chvilku taky tančila," řekl mladý tanečník.

V souboru funguje jako sólista a smysl pro humor mu nechybí. „Před pauzou jsem byl také sólista. Teď to chtělo tak půl litru, možná litr slivovice, abych se jím zase stal," říká se smíchem Petr. Funkce sólisty podle jeho kolegů spočívá hlavně v tom, že tanec začíná a má v něm hlavní roli. „A když něco pokazí, nic se neděje, protože je to sólista," vtipně poznamenal taneční kolega a kamarád Jiří Machálek.

Nejvíce ho na tanci baví skvělý kolektiv. „V Liptě je super parta, zábava, krásné holky, mám to tam prostě rád," vyjmenoval tanečník.

Své partnerky do tance prý občas střídá. „Já jsem trošičku přelétavý, ty cérky se o mě perou!" vysvětluje vtipně Pekař. Tanec mu dal především dobré přátele. „Kvůli lidem jsem se vrátil zpátky. Se souborem jsme taky hodně cestovali a podobně. Hlavně je to ale o tom kolektivu," řekl sympatický tanečník.

Jestli i své budoucí děti povede k tanci, je zatím ve hvězdách. „To je daleká budoucnost, ale nevidím důvod, proč bych je k tanci nevedl. Kamarádky ze souboru Jaruška a Andrejka mají děti, které samozřejmě chodí. Jsou to zároveň i vedoucí našeho mladšího souboru. Jak to dopadne se mnou, se ještě uvidí," dodal. 

Autor: Vendula Životská