Nová odstavná plocha pro auta má vzniknout na pozemku města ve dvoře mezi ulicemi Josefa Sousedíka, Matouše Václavka, Družby a Školní. Pozemek hodlá odkoupit firma Kamu, která v této lokalitě provozuje hotel. Podle slov jejího majitele, Zdeňka Mudráka chce firma parkoviště vybudovat za své finanční prostředky.

To by pak mělo sloužit nejen hostům přilehlé ubytovny, ale také veřejnosti. Proti parkovišti se v první petici vyslovilo na sto sedmdesát lidí. „Nechceme, aby v místě, které slouží pro odpočinek a hru, parkovala na úkor ostatních obyvatel auta,“ vysvětlil hlavní důvod odporu člen jednoho petičního výboru Vladimír Kálnay.

Podle něj mají lidé navíc obavy z parkování autobusů v blízkosti jejich domů. Také se jim nelíbí, že firma požaduje 1100 metrů čtverečních, což představuje asi čtvrtinu dvora. Projektované parkoviště s jedenácti místy vyžaduje jen zhruba polovinu.

„Máme obavu, že po odkoupení pozemku vznikne ve dvoře větší parkoviště,“ vysvětlil obavy tamních obyvatel Kálnay. Odvolával se přitom na studii dopravy, podle níž by v těchto místech mohlo vzniknout až třicet parkovacích míst.

Radní upozorňují, že veškeré obavy jsou naprosto zbytečné. „Při prodeji pozemků vždy postupujeme tak, že sepíšeme smlouvu o smlouvě budoucí na základě předem projednaného záměru. Pak odprodáme jen tolik metrů, kolik je pro jeho realizaci potřeba,“ vysvětlil místostarosta Jaromír Kudlík.

Zmiňovaná dopravní studie také není podle jeho slov směrodatná. „Odborníci v ní pouze vyznačili vhodná místa pro parkoviště. To neznamená, že se v těchto místech musí stavět,“ konstatoval Kudlík. Podle něj se lidé nemusejí bát ani parkování autobusů. To je zakázáno na celém území města.

Druhá petice výstavbu parkoviště podporuje. Lidé v ní žádají město o zajištění nových parkovacích míst. Podle Kálnaye však tato petice není zcela v pořádku.

„Jsou v ní podepsáni jen tři lidé, kteří v tomto místě skutečně bydlí,“ tvrdí Kálnay. Jak uvedl, zbytek petičníků tvoří například lidé ubytovaní v hotelu Kamu, pacienti tamní zubní ordinace nebo pracovníci zdejší prodejny koberců.

„Jsem rád, že jsme mohli svá stanoviska odprezentovat na Radě města. Odpovědi na všechny otázky jsme však ještě nedostali,“ uzavřel Kálnay s tím, že ve své snaze hodlá pokračovat.