Rožnovská radnice obdržela petici občanů, kteří odmítají další podnikatelské aktivity v areálu bývalého školního statku. Zároveň se obávají zhoršení podmínek bydlení v místní části Tylovice.

Radní proto na počátku týdne připravili k této problematice podklady pro jednání městského zastupitelstva, které se uskuteční příští týden. „Pod petici se podepsalo zatím kolem devadesáti obyvatel této části města,“ uvedla místostarostka Markéta Blinková. Obyvatelé uvedené části Rožnova požadují, aby se zastupitelé města rozhodli nepodporovat vznik nových podnikatelských činností v areálu bývalého školního statku.

Chtějí zároveň vyčlenit tuto lokalitu, nebo její převážnou část, pro obytnou zástavbu. „Prorazit novou cestu mezi domky, to radši ne, to by nebylo dobré řešení,“ uvedl bývalý místostarosta František Šulgan. „Už za mého působení na radnici jsme navrhovali řešení, které by znamenalo nejmenší problémy vzhledem k okolním domkům,“ dodal. Znamenalo by to podle jeho slov narovnat úsek silnice u Harcovny. „Projekt už je hotový a byla by to přitom cesta nejmenších problémů,“ dodal František Šulgan.

Petici občanů nebere městský úřad podle starosty Jaroslava Kubína na lehkou váhu. „Budeme ji projednávat na zastupitelstvu, kde budou přizváni i organizátoři petice. Je legitimní, že se lidé brání. Mys nimi chceme jednat včetně adekvátní náhrady,“ uvedl starosta. Takovouto kompenzací by mohlo být podle jeho slov kupříkladu vybudování nezbytného odhlučnění nejvíce postižených domů.