„Čekali jsme více karbaníků, ale bohužel, nastává čas chřipek a někteří se omluvili pro nemoc,“ uvedl pořadatel turnaje Milan Ptáček. I tak se zde sjeli hráči až ze severní Moravy a širokého okolí.

Hlavní smysl turnaje se podle pořadatele naplnil. „Jsem spokojený. Proběhl v přátelském duchu, potkali a pobavili jsme se při hře s kamarády, což byl také účel turnaje,“ řekl Ptáček. Po jednotlivých kolech se k vítězství nakonec propracoval mariášník Josef Rivec z Nového Jičína. Ten na turnaji ve Francově Lhotě obsadil přední příčku již podruhé. Druhé místo si vybojoval Josef Křenek z Horní Bečvy a na třetí pozici se umístil Milan Blasch z Bílovce.

„Mariáš umí hrát každý, ale je vždy potřeba mít trochu odvahy a štěstí na dobré spoluhráče. Jedině součtem těchto atributů může člověk vyhrát,“ prozradil tajemství úspěchu vítěz turnaje.

Za své vítězství si kromě hodnotných cen od pořadatele a sponzorů vysloužil také speciální putovní pohár. „Pohár vítězi zapůjčíme na jeden rok do dalšího turnaje. Dopíše se na něj jeho jméno a datum. Do trvalého vlastnictví ho může ale získat jen ten, kdo vyhraje třikrát po sobě,“ osvětlil Ptáček.