Oslava výročí 50 let CHKO Beskydy na Kulíškově naučné stezce

Chráněná krajinná oblast Beskydy slaví letos 50 let a při té příležitosti Správa CHKO připravila několik akcí, z nichž jedna se uskuteční ve spolupráci s Resortem Valachy na Kulíškově naučné stezce u hotelu Horal. Správa CHKO zde připravila pro návštěvníky zábavnou hru, kterou si mohou zahrát kdykoli od 3. června do 2. července. Stačí si vyzvednout arch s otázkami na označeném místě u správní budovy golfového hřiště vedle hotelu Pod Javorem. Po splnění úkolů dostanou děti malou odměnu.

V sobotu 3. června při příležitosti zahájení hry se chystá i doprovodný program. Od 9 do 16 hodin bude na startu infostánek CHKO Beskydy s tvořivými a soutěžními aktivitami pro děti.

Kulíškova naučná stezka, vybudovaná Resortem Valachy, patří k vyhledávaným cílům rodin s dětmi. Procházka v délce 2,5 km vede kolem hotelu Horal a jeho golfového hřiště. Lemuje ji 10 zastavení, na nichž se návštěvníci dozvídají zajímavosti ze života zvířat žijících v CHKO. Pomyslným průvodcem stezkou je kulíšek, což je vzácná sova, která hnízdí právě v oblasti Velkých Karlovic.

Výlet mohou rodiče s dětmi zakončit u hotelu Horal, kde je velké dětské hřiště a možnost občerstvením v hotelové restauraci s terasou, která nabízí Kulíškovo menu – dětskou specialitu s plyšovou sovičkou kulíškem na památku. Vedle Kulíškovy naučné stezky Resort Valachy vybudoval pro děti i Stezku portáše Maliny a Stezku valašských strašidel. Pro běžce, turisty a cyklisty vyznačil v okolí hotelů několik výletních okruhů v délce od 7 do 12 kilometrů. 

Pohádková cesta lesem u Galiku

Vezměte děti na výlet do pohádky! V neděli 11. června se u hotelu Galik v Resortu Valachy Velké Karlovice koná oblíbená Pohádková cesta lesem.

Děti se při procházce potkají s oblíbenými postavičkami z filmů a pohádek a budou s nimi plnit různé úkoly. V cíli budou připraveny i hry se žabákem Coquim, Gogen herní zóna, stánek s deskovými hrami Mindok, živá zvířátka, ruličkové překvapení nebo bubenická show v podání dětí ze ZUŠ Karolinka.

Na pohádkovou trasu od hotelu Galik je možné se vydat kdykoli od 9:30 do 12:00. Vstupné je dobrovolné. Nezapomeňte dětem přibalit plavky, z Pohádkového lesa můžete zajít za koupáním do termálních bazénů blízkého relaxačního centra Wellness Horal. 

Hudební večery v Lanterně

Hotel Lanterna pokračuje i v červnu v tradici hudebních večerů. Některé se budou konat i na venkovní terase. Večerní posezení zde návštěvníkům zpestří regionální interpreti různých hudebních žánrů. Akce jsou přístupné nejen ubytovaným hostům, ale i široké veřejnosti.

  • So 3. 6. (18:00 – 21:00) – Harfenistka Lucie Fajkusová
  • So 17. 6. (18:00 – 21:30) – Cimbalistka Anežka Tkáčová
  • Pá 30. 6. (20:00 – 23:00) – Kytarista a zpěvák Bolek Vjaclovský

Triatlon Valachy Man u Bystřičky

Trasy pro zkušené sportovce, ale taky úplné začátečníky nebo děti: to vše letos opět nabídne Valachy Man, největší český triatlonový závod pro širokou veřejnost, který se uskuteční 24. a 25. června, a to nově u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku. Zapojte se taky a zažijte den plný sportu, koupání a zábavy pro celou rodinu v příjemné atmosféře posledního předprázdninového víkendu.

„Valachy man je mini triatlon a zvláště jeho krátká trasa je ideální pro hobíky a začátečníky. Pro mnohé bývá vůbec první závodní zkušeností v tomto krásném sportu. Nahrává tomu fakt, že startujeme intervalově, takže odpadá obava z hromadného startu do vody i ostych ze srovnávání s výkony ostatních sportovců na trati,“ zve hlavní organizátor Valachy mana Bohuslav Komín.

Pro zkušené sportovce je na Valachy manovi připravena hlavní - dlouhá trasa, která je navíc otevřená i štafetám. Nově letos přibyla ještě třetí Xterra trasa, protože se Valachy man stal součástí Mistrovství ČR v terénním triatlonu a XTERRA evropského poháru. Tradiční součástí i závody dětí.

Pro sportovce i diváky se chystá také doprovodný program, after party s hudebním večerem na pláži nebo živé vysílání ze závodu. Zábavnou zónu tradičně chystá titulární partner DATART. 

Harmonogram Valachy mana

SOBOTA 24. 6. 2023

  • Dlouhý Valachy man (350 m plavání – 15 km kolo – 5 km trailový běh)
  • Štafeta (350 m plavání - 15 km kolo – 5 km trailový běh)
  • XTERRA VALACHY OFFICIAL (1 500 m plavání - 30 km horské kolo - 10 km trailový běh)

NEDĚLE 25. 6. 2023

  • Krátký Valachy man (250 m plavání – 14 km kolo – 3 km běh)
  • Dětský Valachy man (6 věkových kategorií, různé distance)