„Není už z čeho brát. Abychom pokryli nejnutnější výdaje, budeme muset odčerpat 43 miliony korun ze dříve přijatého kontokorentního úvěru,“ komentoval Jiří Částečka návrh rozpočtu, který dnes po tříhodinové diskuzi podpořila rada města. Jen za cenu této finanční injekce bude na straně příjmů a výdajů příštího roku částka 536 milionů korun.

Na investice hodlá radnice vynaložit 135 milionů, ovšem s tím, že v řadě případů pouze zaplatí za akce provedené v letošním roce. Mezi nemnoha novými investicemi figuruje 3,7 milionu korun na novou fasádu na té straně zámku Žerotínů, která přiléhá k bývalé barokní sýpce a vězeňské kapli.

Radní doporučili rozdělit téměř 2,5 milionu korun, určených na přímou podporu hokejistům, fotbalistům a kuželkářům a na správu a údržbu jejich sportovišť, mezi všechny žadatele na základě směrnic, které bude nutné zpracovat. Nelíbila se jim skutečnost, že takzvaným strategickým sportům se dávají peníze automaticky, zatímco ostatní na ně často nedosáhnou. O půl milionu by podle radních měla být zkrácena také částka 4 miliony korun, navržená na sociální granty.