O den později projede peloton v čele s velocipedistou Josefem Zimovčákem celým Valašskem a zamíří na Zlínsko a Uherskohradišťsko.

Kampaň Na kole dětem má za cíl podpořit léčbu onkologicky nemocných dětí. Masarykovo náměstí v Rožnově pod Radhoštěm je jednou z mnoha zastávek cyklistů trase dlouhé téměř dva tisíce kilometrů. „Peloton k nám dorazí kolem půl šesté v podvečer," přiblížil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Doplnil, že jezdci vyrazili na trasu už 3. června. Mají naplánováno celkem čtrnáct etap, během nichž ujedou 1 946 kilometrů a projedou 423 obcí a měst. „Navštíví všechny české i slovenské kraje a zavítají i do Polska, Rakouska a Německa," popsal Gross.

Do Rožnova zamíří cyklisté z Frenštátu pod Radhoštěm a po programu na Masarykově náměstí a přenocování budou v úterý pokračovat přes Vsetín, Vizovice, Zlína a další obce do Svabořic-Mistřína.

Akci na podporu léčby onkologicky nemocných dětí organizuje Nadační fond Na kole dětem a přidat se může každý, ať už na kousek, jednu etapu nebo na celou trasu. Výtěžek z projektu poputuje na rekondiční pobyty dětí po náročné onkologické léčbě. „První letošní pro dvacet dětí s maminkami se uskuteční v krásném prostředí Jeseníků ve Velkých Losinách, kde je cyklisté během pobytu navštíví," řekla koordinátorka projektu Martina Střížová.

Tváří akce se stal český velocipedista Josef Zimovčák. „ Je to projekt o lidech, s lidmi a pro lidi," řekl Zimovčák na adresu cyklojízdy. Kromě něj se na trasu vydala nebo vydá řada dalších osobností. Mezi nimi lékař Pavel Pafko, několikanásobný mistr ČR v badmintonu Petr Koukal, trojnásobná mistryně světa v krasojízdě Martina Štěpánková, herec Petr Štěpánek, sportovní komentátor Petr Vichnar, plzeňští hokejisté a další.