Tým pod vedením místostarosty Pavelce zpracoval a představil předběžný návrh, postup a odhad ceny.

Na projektovou dokumentaci chtěli uvolnit 1,8 milionů korun. S tím, že letos by nechali vypracovat studii a dokumentaci pro stavební povolení za 500 tisíc. Návrh však neprošel.

Proti se postavil zastupitel a předseda finančního výboru Josef Slovák, který navrhl vyčlenit na studii pouhých padesát tisíc korun. Částku zástupci vedení města odsouhlasili většinovým počtem jedenácti hlasů.

O tom, že lidé koupaliště ve Vsetíně chtějí, se radní přesvědčili už na diskuzi o deseti největších problémech města. „Bylo to jediné koupaliště ve Vsetíně, kde jsme mohli jít s malými dětmi. Doufáme, že ho město brzy opraví," svěřila se před časem Jana Válková.

Její naděje radní vyslyšeli a chtějí s rekonstrukcí začít už na podzim příštího roku.

Celý projekt má město ale stát přibližně 35 milionů korun.

Nejlevnější variantu totiž místostarostův tým nechce.

„Pokud se zaměříme na kvalitu, předejdeme tak situacím, kdy bychom za pár let museli koupaliště znovu opravovat. A to jen kvůli méně kvalitnímu, ale levnějšímu materiálu," vysvětlil místostarosta Stanislav Pavelec.

Jak má zrekonstruovaný areál vypadat, prozradila zastupitelům vedoucí odboru školství a kultury Věra Goldová.

„Velký bazén necháme o trochu zmenšit a rozdělit na dvě části. Pro kondiční plavání a pro rekreaci," uvedla Goldová. Zmenšením má vzniknout místo pro skluzavku a také pro přepad, který je vyžadovaný hygienickými předpisy. „Dětský bazén osadíme vodními atrakcemi. Například hřiby, loděmi či vodními děly," pokračovala Goldová.

Stávající provozní budova bude pro špatný technický stav stržená. „Místo ní postavíme budovu novou, kde budou i šatny a místnost pro plavčíky. V areálu chceme postavit také hřiště, aby byl využívaný i mimo letní měsíce," dodala Goldová.

S koncem prací radní počítají před začátkem sezony 2014. S opravou koupaliště se před pár lety potýkali také ve Zděchově. Tam rekonstrukce srovnatelného areálu přišla na částku okolo šestnácti milionů korun.