Pozemek, který je v majetku města, se nachází v městské části Trávníky mezi ulicemi Josefa Sousedíka, Matouše Václavka, Družby a Školní. „Majitel hotelu Zdeněk Mudrák zažádal na konci roku 2005 o odkup jedné čtvrtiny plochy dvora mezi naším a sousedním domemse záměrem vybudovat zde odstavnou plochu pro auta,“ uvedl Vladimír Kálnay, kterému se podařilo s ostatními členy petičního výboru sesbírat už sto sedmdesát podpisů odpůrců parkoviště.

„Později pan Mudrák předložil městu tři varianty toho, jak má být plocha upravena. Podle jedné má vzniknout jedenáct parkovacích míst, z toho dvě pro invalidy, druhá varianta zahrnuje menší počet míst, ale vyžaduje, aby byl celý dvůr průjezdný,“ upřesnil Kálnay. Třetí varianta podle něj počítá pouze s průjezdem pro cyklisty.

Návrh na odprodej projednávalo už několikrát i zastupitelstvo města, zatím bylo rozhodnutí vždy odloženo. „Překvapilo nás, že ačkoliv byla sepsaná petice a dokonce i odbor životního prostředí odprodej nedoporučil, Vsetínská správní a investiční, která spravuje majetek města, doporučila prodej pozemku schválit,“ podivil se Kálnay.

Případ by měli zastupitelé ještě jednou projednat v prosinci. Zástupci petičního výboru by zde svůj pohled na problém rádi znovu prezentovali. „Podle našeho názoru by se z tohoto případu neměl stát precedens, aby se stavěla parkoviště na dvorech, kde si hrají děti,“ doplnil další člen petičního výboru Petr Krčil.

Zdeněk Mudrák vidí záležitost odlišně. „Chtěl jsem za své peníze vybudovat několik parkovacích míst, která by sloužila širokému okruhu lidí a zpřístupnila by služby, které jsou v budově. V domě je totiž kromě hotelu i zubní ordinace nebo také kontaktní místo společnosti ČEZ,“ řekl Mudrák.

Také uvedl, že má informace, že byla sepsána i jiná petice, kde se lidé naopak vyslovili pro stavbu. „Jestli se nakonec stavit bude, nebo nebude, nechám na rozhodnutí zastupitelů,“ uzavřel podnikatel.