„Parkování v Rokytnici by se mělo co nejdříve začít řešit, protože dnešní stav je neúnosný,“ uvedl Radim Barbořík ze Vsetína, který se s tímto problémem v sídlišti každodenně potýká. Současná neutěšená situace často nutí řidiče porušovat dopravní předpisy. Ti například nerespektují značky zákazu stání nebo zastavení. To je v Rokytnici typický obrázek. Situaci monitorují každodenně strážníci městské policie. „Víme, že se předpisy porušují, ale snažíme se ke každému případu přistupovat individuálně a přihlížet k celkové dopravní situaci,“ uvedl ředitel Městské policie Nikolaj Martinák. Podle něj však v žádném případě nesmí být ohrožena bezpečnost provozu.

Téměř neřešitelnou se situace stává v zimních měsících, kdy napadaný sníh počet parkovacích míst ještě zredukuje. Problémy mívají především řidiči autobusů v ulici Okružní. Silnice je zpravidla z obou stran zúžená odstavenými auty a autobusy zde projíždějí jen s největší opatrností. O situaci se zajímá také vsetínská radnice. Jak vyplynulo ze studie, kterou si nechali radní zpracovat počátkem roku, městu schází více než čtyři tisíce parkovacích míst.
Dobrá zpráva pro obyvatele Vsetína je, že jich radnice může více než tři tisíce vytvořit.

Parkovací místa se v sídlištích města průběžně zřizují už několik let. „Sto padesát parkovacích míst vzniklo během minulého roku. Z toho dvacet čtyři také v Rokytnici,“ uvedla vsetínská mluvčí Eva Stejskalová. Jak dále sdělila, v současné době byla zahájena regenerace sídliště Rokytnice, což přinese nejen nové chodníky ale do budoucna také parkovací místa. Pokračuje také regenerace sídliště Sychrov, které má s parkováním podobné problémy. „S parkováním je to u nás hrozné. Auta stojí po obou stranách cesty i v zatáčkách. Loni bylo sice pár podélných stání změněno na příčná, ale byla tím vyřešena jen malá část problému,“ podotkla Petra Dvořáková, která bydlí na sídlišti Sychrov.