V posledních dnech zahradníci dokončili obnovu a sjednocení travnatých ploch v parku. Srovnali terénní nerovnosti, odstranili staré kořenové systémy, kamenitá místa a invazivní rostliny.

„Prosíme všechny občany, aby v následujících třech týdnech na trávník nevstupovali. Je potřeba, aby se travní semena ujala a vzešla,“ vyzval radní pro investice a rozvoj města Vlastimil Rapant.

Další plánovanou změnou městského parku je doplnění mobiliáře o nové prvky. Přibude například velká designová houpačka.

„Nechceme zde vytvářet nové dětské hřiště. Naopak, naším záměrem je, aby se místo stalo příjemnou a klidovou zónou určenou k setkávání a odpočinku,“ vysvětlil Rapant.

A lidé podle něj záměru města dávají za pravdu.

„Od prvních slunných dní jsme zaznamenali nárůst návštěvníků všech věkových kategorií. Jsme za to rádi,“ dodal Rapant. Obnova trávníku vyšla městskou pokladnu na 200 tisíc korun. Houpačka stála přibližně 60 tisíc korun.

Tradiční Sklářský jarmark letos v nové podobě

Nové úpravy parku směřují k vrcholu léta v Karolince, kterým je každoročně Sklářský jarmark. Letos se uskuteční v sobotu 17. srpna.

„Letošní jarmark v Karolince bude jiný než v minulých letech,“ slibuje Rapant.

Park u skláren bude vyhrazený především programu pro děti, budou tady mít svou vlastní scénu. Těšit se mohou na exotické papoušky, dětskou show, klauny, předvedení psíků cvičených pro canisterapii a asistenci nevidomým, malování na obličej, dětské tetování, balónky, nafukovací průlezky a hrady.