Prostor doplňuje moderní přístřešek, který z jedné strany slouží jako zastřešení zastávky u nového autobusového zálivu, z druhé strany jako pódium vhodné například pro pořádání školních akcí.

DŽUNGLE Z BETONU SE NEKONALA

O obnově prostranství před SOŠ Josefa Sousedíky ze začalo mluvit na konci roku 2016. Stavět se začalo o dva roky později, vloni se pak dokončoval autobusový záliv a letos v květnu si park převzala škola do užívání.

„Když jsem se dozvěděl, že se bude něco měnit. Měl jsem smíšené pocity. Bál jsem se, aby nevznikla jen nějaké betonová džungle,“ připustil při pátečním slavnostním otevření parku ředitel školy Marek Wandrol.

Podle něj se však obavy nenaplnily. Konečnou podobu naopak považuje za velmi hezkou a příjemnou.

„A jak jsem mohl v poslední době pozorovat, vznikla zóna, kde to skutečně žije. Spousta důchodců a maminek s kočárky tady odpočívá na lavičkách, malí skejťáci zde řádí na svých prkýnkách a koloběžkách a v letních horkých dnech tady díky fontánám bylo pomalu více lidí, než na místním koupališti,“ zhodnotil Marek Wandrol.

SPOLEČNÉ DÍLO ŠKOLY, MĚSTA A KRAJE

Park na Rybníkách leží na pozemcích vlastněných Zlínským krajem. Do jeho podoby však mluvila také vsetínská radnice a škola. Město Vsetín například pořídilo veškerý mobiliář, jako jsou lavičky, stojany na kola či odpadkové koše, městská společnost Technické služby se pak bude starat o údržbu zeleně.

„Jde o společné dílo kraje, školy a města, a chci proto vedení školy i města poděkovat za aktivní přístup při přípravě a uskutečnění této akce,“ uvedl krajský hejtman Jiří Čunek.

NA PARK NAVÁŽE OBNOVA CELÝCH RYBNÍKŮ

Podle starosty Vsetína Jiřího Růžičky je úprava parku v centru Rybníků pomyslným startovním bodem celkové obnovy této městské části.

„Také proto se na její přípravě podíleli také naši architekti, kteří obnovu Rybníků připravují. Je reálné, že s první etapou obnovou Rybníků bychom mohli začít na jaře 2022,“ prozradil starosta Růžička.

Zlínský kraj investoval do obnovy parku před SOŠ Josefa Sousedíka asi 10 milionů korun. V uplynulých dvou letech pak na stejné škole financoval také kompletní rekonstrukci topení za 12,3 milionu korun a výměnu oken v tělocvičně za 1 milion korun.