Lidem vadí hlavně zanesený rybník. „Všude je tam plno kalu. Až se divím, že ryby ještě žijí. Chtělo by to také natřít lávku a taneční kolo. Jinak je Panská zahrada příjemným místem na odpočinek," řekl například Jiří Brlica.

Další věcí, co lidem v parku vadí, je množství nedopalků a pokuřující mládež. „Za našeho mládí jsme se schovávali, aby nás nikdo neviděl, že kouříme a vše po sobě zlikvidovali. Teď si školáci zapálí úplně klidně veřejně. Pak jsou z toho jen nedopalky na trávě," rozčiloval se Pavel Míček.

K podobě parku se vyjádřili i vsetínští zastupitelé. Sami říkají, že se z rybníčku stal „bažinec". Přišli proto s návrhem Panskou zahradu zrekonstruovat a nechávají zpracovat projektovou dokumentaci. „Park je v hrozném stavu. Došlo k zanedbání údržby a otázku rybníku je potřeba vyřešit. Byl bych i pro umístění oplocení, které by zajistilo lepší údržbu i provoz," řekl na zastupitelstvu radní Milan Kostelník.

Podlé plánu by opravy Panské zahrady měly být provedené ve dvou fázích. První má vyřešit rybníček. Druhá fáze zase opravu chodníků a mobiliáře.

Mezi navrhovanými úpravami je například vybudování ostrůvku pro živočichy, vyčištění jezírka a umístění jílového těsnění či výměna lávky. „Chápu, že v každém jezírku dojde k usazování. To se dá ale úplně normálně vyčistit. Lávka se také nemusí vyměňovat, stačí ji jen natřít," vyjádřil se k návrhu zastupitel Jaromír Kudlík.

Vadí mu také vybudování ostrůvku. „Osídlily by ho kačeny, které jsou u nás přemnožené. Nemají totiž žádného přirozeného nepřítele," pokračoval Kudlík.

Dodal ještě, že proto nevidí důvod proč najímat projektanty. „Chceme jim dát šanci. Aby nám ukázali jestli to možné je nebo není," reagoval na slova Jaromíra Kudlíka místostarosta Stanislav Pavelec.

Dokumentace má stát okolo 330 tisíc korun. Samotná realizace pak více než sedm milionů korun. Vymezení peněz z rozpočtu na vypracování dokumentace bylo zastupiteli přijato.