Zdejší stavební učiliště na Komenského ulici poskytlo nezbytné zázemí více než stovce vystavovatelů z Česka a Slovenska. „Zájem byl větší než před rokem. A to nejen ze strany prezentátorů, ale také jejich obdivovatelů. Škola doslova praskala ve švech,“ pochvalovala si jedna z organizátorek ze spolupořádajícího Valašského krajkářského a řemeslného spolku.

Mezi řemesly bylo i letos tradičně silně zastoupeno krajkářství. K vidění tu byla paličkovaná krajka, frivolitky, irská háčkovaná krajka či zuberská výšivka. Nechybělo však ani malování na sklo nebo hedvábí, ošatky či figurky z vizovického těsta, ze skla a slámy. Představena byla i výroba valašských papučí, papírové vystřihovánky, vánoční ozdoby a dokonce i velikonoční kraslice.

Trh, který pro mnohé návštěvníky znamenal také příležitost k nákupu vánočních dárků, nabídl rovněž pestrý sortiment pomůcek a materiálu pro ty, kteří se rukodělnou činností sami zabývají.

„Já moc zručná nejsem. O to více jsem ale obdivovalaum těch, které dokáží usednout k paličkování a z pro laika spleti nití vytvářet nádherné obrazy, dokáží z obyčejného drátu vytvořit zajímavé tvary, z obyčejné skleněné trubičky vytvořit zvířátko či postavičku a podobně,“ vyznala se Jana Lišková z Bystřice pod Hostýnem a dodala:

„Nevynechala jsem ani jeden valašskomeziříčský ročník krajkářského trhu. Musím říct, že jeho úroveň rok od roku stoupá. Už nyní se těším na jeho další ročník.“