V minulých dnech udělala tečku za jeho historií těžká technika, která nevyužitou budovu srovnala se zemí. Na jejím místě vyroste nový bytový dům s několika obchody v přízemí.

Paláčkův mlýn už řadu let opravdu nepatřil k ozdobám Rožnova. Nevyužívaný objekt byl v neopravitelném stavu, dokonce třikrát vyhořel. Často zde přebývali lidé bez přístřeší. Po odstranění vybydlené budovy opakovaně volali obyvatelé Rožnova, usilovalo o ni také město.

„Povolení k demolici bylo vydáno již před několika lety,“ připomněla mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Před třemi lety vyzval rožnovský stavební odbor majitel chátrajícího mlýna, aby zabezpečil jeho střechu a ta tak neohrožovala okolí.

Provoz připravovaného očkovacího místa ve sportovní hale Na Lapači bude zahájen 6. dubna. Kapacita je nastavena až na tisíc očkovacích dávek denně.
Vsetínská nemocnice chystá nové očkovací místo. Bude v hale Na Lapači

„O měsíc později bylo kontrolní prohlídkou ověřeno, že stavba byla řádně zabezpečena. V té době majitel objektu požádal o prodloužení termínu k odstranění stavby,“ doplnila Graclíková.

Před samotnou demolicí se odehrálo ještě několik schůzek zástupců města s majiteli objektu.

„Vyzývali jsme k odstranění stavby a také jsme na to tlačili smlouvou s investorem, takže jsme rádi, že se tak nyní stalo,“ uvedla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová.

Potvrdila, že na úřad dlouhodobě chodily podněty od obyvatel města k odstranění Paláčkova mlýn, protože rozhodně nepřispíval k líbivému vzhledu města.

Liptál - Strom života vytvořený řezbářem Zdeňkem Matyášem z kmene 140 let staré lípy. Na sedmnácti reliéfech je znázorněný život Valachů.
Jak se žije v Liptále? Pojďte na návštěvu

„Bohužel nebyl v majetku města, ale v soukromém vlastnictví, tudíž jsme se snažili hlavně vyjednávat,“ poznamenala Kosová, která věří, že nový objekt, který na místě vznikne, bude pro místní obyvatele přínosný.

„Návrhy úprav veřejného prostranství počítaly s připomenutím slavnější minulosti Paláčkova mlýna a v dlažbě by měla být zvýrazněna bývalá Rožnovská struha, čili mlýnský náhon. Také se těšíme na to, až bude možné po dokončení stavby pokročit se záměry tržnice,“ dodala Kristýna Kosová.