V minulých dnech udělala tečku za jeho historií těžká technika, která nevyužitou budovu srovnala se zemí. Na jejím místě vyroste nový bytový dům s několika obchody v přízemí.

Paláčkův mlýn už řadu let opravdu nepatřil k ozdobám Rožnova. Nevyužívaný objekt byl v neopravitelném stavu, dokonce třikrát vyhořel. Často zde přebývali lidé bez přístřeší. Po odstranění vybydlené budovy opakovaně volali obyvatelé Rožnova, usilovalo o ni také město.

„Povolení k demolici bylo vydáno již před několika lety,“ připomněla mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Před třemi lety vyzval rožnovský stavební odbor majitel chátrajícího mlýna, aby zabezpečil jeho střechu a ta tak neohrožovala okolí.

„O měsíc později bylo kontrolní prohlídkou ověřeno, že stavba byla řádně zabezpečena. V té době majitel objektu požádal o prodloužení termínu k odstranění stavby,“ doplnila Graclíková.

Před samotnou demolicí se odehrálo ještě několik schůzek zástupců města s majiteli objektu.

„Vyzývali jsme k odstranění stavby a také jsme na to tlačili smlouvou s investorem, takže jsme rádi, že se tak nyní stalo,“ uvedla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová.

Potvrdila, že na úřad dlouhodobě chodily podněty od obyvatel města k odstranění Paláčkova mlýn, protože rozhodně nepřispíval k líbivému vzhledu města.

„Bohužel nebyl v majetku města, ale v soukromém vlastnictví, tudíž jsme se snažili hlavně vyjednávat,“ poznamenala Kosová, která věří, že nový objekt, který na místě vznikne, bude pro místní obyvatele přínosný.

„Návrhy úprav veřejného prostranství počítaly s připomenutím slavnější minulosti Paláčkova mlýna a v dlažbě by měla být zvýrazněna bývalá Rožnovská struha, čili mlýnský náhon. Také se těšíme na to, až bude možné po dokončení stavby pokročit se záměry tržnice,“ dodala Kristýna Kosová.