Kratší čekací doba i komfort pro pacienty

Zprovoznění magnetické rezonance je důležité pro hospitalizované i ambulantní pacienty, kteří nebudou muset jezdit k vyšetření do jiných nemocnic. Zároveň by se měla významně zkrátit i čekací doba.

Nová magnetická rezonance má parametry a možnosti, které ocení nejen odborníci, ale i pacienti samotní.

„Jedná se o moderní přístroj vybavený umělou inteligencí, která umožňuje urychlit vyšetření, aniž by došlo ke ztrátě jeho kvality. Součástí dodávky je také anesteziologický přístroj, kompatibilní s magnetickou rezonancí. Můžeme tak vyšetřovat i naše nejmenší pacienty, kteří by jinak nemohli toto vyšetření absolvovat,“ uvedla primářka radiodiagnostického pracoviště Blanka Ludvová.

Radim Tulej a Roman Kandrač jako asistenti prevence kriminality dohlížejí od září na pořádek ve Vsetíně.
Nejsme tu jen pro Romy, říká asistent prevence ze Vsetína

Vyšetření magnetickou rezonancí je potřebnou součástí diagnostických postupů v návaznosti na většinu lékařských oborů. Jde o vyšetření neinvazivní, jehož využití je velmi široké, od klasického zobrazení centrální nervové soustavy, páteře a kloubů, orgánů hrudníku, břicha, až po zobrazení srdce a cév. Velkou výhodou magnetické rezonance je velmi dobré zobrazení měkkých tkání a orgánů bez využití ionizujícího záření.

Přístavba pavilonu B

Pro magnetickou rezonanci byla vybudována moderní přístavba k hlavnímu pavilonu chirurgických oborů. Propojením obou objektů vznikl moderní prostor centrální čekárny a radiodiagnostického oddělení získalo novou tvář. Investorem stavebních prací v objemu více než 56 milionů korun byl Zlínský kraj, technologie za dalších bezmála 45 milionů korun pořídila nemocnice díky evropským dotacím.

„Letos v létě jsme ve Vsetíně otevřeli nové hemodialyzační středisko za více než 120 milionů korun, nyní zprovozňujeme novou magnetickou rezonanci a zároveň se naplno pouštíme do projektové přípravy nových pavilonů. Vsetínská nemocnice zkrátka v poslední době nabírá dech a já moc děkuji všem, kdo se na tom podílejí,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Pracuje na ARO i na záchrance. Letos se chystá proškolit 500 dětí v první pomoci
Pracuje na ARO i na záchrance. Letos se chystá proškolit 500 dětí v první pomoci

Technologie magnetické rezonance byla pořízena z dotací EU.

„Jedná se o završení modernizace celého radiodiagnostického oddělení, v posledních letech bylo obměněno téměř celé přístrojové vybavení za více než 90 milionů korun. Od moderního CT, přes novou rentgenovou techniku včetně mobilního rentgenu, moderních ultrazvuků, C-ramena pro operační sály až po diagnostické monitory,“ hodnotil ředitel Vsetínské nemocnice Martin Pavlica.