Nedílnou součástí každých je bohatá nabídka výborných pokrmů. Letošek nebyl výjimkou.

„Máme tady domácí chleba a domácí pomazánky, jehněčí guláš z kotle, sekanou a další speciality z jehněčího masa, také frgály, palačinky, perníčky ‚od srdce‘ nebo sušenky,“ vyjmenoval některé z připravených dobrot člen organizačního týmu a také moderátor slavností František Částek.

Hlavním tématem Ovčáckých slavností jsou samozřejmě ovce. Již poněkolikáté je na Santov přivezli z farmy Bludička, která se zapojila do záchrany starobylého plemene valašská ovce, kterému hrozilo vyhynutí.

K vidění bylo také stříhání ovcí, práci s ovčáckými psy a stádem ovcí předvedl zkušený chovatel Vojtěch Molek.

K explozi došlo v rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku
Meziříčí finančně podpoří rodiny zemřelých hasičů z Koryčan

Tradičním zpestřením slavností byla soutěž v pojídání halušek. S třísetgramovou porcí si nejrychleji – zhruba za půldruhé minuty – poradil Jaroslav Němec.

„Hlad jsem ani neměl, už jsem si tady na slavnostech něco dal i před soutěží. Ale halušky – to je pro mne nejchutnější jídlo, které mám moc rád a vždycky se na ně těším,“ svěřil se po spořádání posledního sousta zkušený jedlík, který pravidelně sbírá úspěchy na soutěžích v pojídání všech možných pokrmů napříč republikou.

A je také držitelem několika českých i světových rekordů. Na podzim se chystá do amerického Las Vegas na soutěž v pojídání hotdogů.

V kulturním programu, který je také každoroční součástí Ovčáckých slavností, se v sobotu na Santově představily děti se souboru Lipta z Liptálu, zazpíval ženský sbor Rokytenka, představil se gajdoš Petr Sovják a zahrála také Cimbálová muzika Mirka Urubka nebo kapela Veselá Bída.