VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevření kasina ve Vsetíně nabírá skluz, v Lidovém domě jsou problémy se statikou

Vsetín - Rozsáhlejší stavební úpravy proti původnímu plánu zapříčinily zpoždění zprovoznění vsetínského kasina v Lidovém domě. Jeho otevření stanovilo vedení města po dohodě s provozovatelskou firmou Helvet Gastro na 1. května.

28.2.2017
SDÍLEJ:

Otevření kasina ve Vsetíně nabírá skluz. Rozsáhlejší stavební úpravy oproti původním plánům se týkají především statiky.Foto: VLP / Mrlina Martin

Firma Helvet Gastro, která zvítězila ve výběrovém řízení na provozovatele kasina, zahájila stavební úpravy už vloni. Vyšlo však najevo, že musí být rozsáhlejší, než se původně plánovalo.

PROVOZOVATEL KASINA CHCE PEVNĚJŠÍ PODLAHY

Místostarosta Vsetína Tomáš Pifka redakci řekl, že podle statického posudku je budova v pořádku. Pro provoz kasina však firma Helvet Gastro požadovala, aby měly podlahy větší nosnost. Proto začali pracovníci pověřené stavební firmy zesilovat nosná žebra mezi stropem a podlahou prvního patra budovy. Tyto úpravy zaplatí provozovatel kasina. „Zpevnění žeber však mělo vliv na celou budovu. Momentálně řešíme další opatření, která budou nutná. Konkrétně posílení statiky u obvodových Stěn,“ vysvětlil důvod opoždění zprovoznění kasina Tomáš Pifka.

Zástupce firmy Helvet Gastro se k probíhajícím stavebním pracím ani termínu dokončení vyjadřovat nechtěl.

ČTĚTE TAKÉ

VIDEO: Vesnice na Hornolidečsku ožily fašankovým průvodem

VIDEO: Pochovat basu do Horní Lidče přišly davy lidí

Mimo statické práce probíhají v budově další stavební úpravy. Zedníci budují příčky, základ pro výtah a bezbariérový přístup. Připravuje se přístavba sociálního zázemí pro divadlo. V budově bude nová kompletní elektroinstalace, rozvody odpadu a vody.

„Projektant firmy Helvet Gastro oznámil, že má konečnou dispozici kasina a herny. V dolní části naproti klubu Tři opice bude herna s automaty. V prvním patře hráčské stoly a úplně nahoře zázemí pro personál. V každém patře bude bar a kasa. U vstupu se počítá s registračním místem,“ vyjmenoval Tomáš Pifka.

V Lidovém domě bude kromě kasina i nadále hudební klub Tři opice. Provozní Petr Gregor označil původní představu rychlé rekonstrukce za optimistickou. „Momentálně se statici dohadují, jestli je potřeba ještě více zpevňovat. Statistika je řeč čísel, nechápu, jak se může výpočet už poněkolikáté změnit,“ řekl Gregor.

HUDEBNÍ KLUB V LIDOVÉM DOMĚ MUSÍ RUŠIT AKCE

Podle něj se ale práce, na kterých závisí plné znovuotevření hudebního klubu (kvůli opravám funguje klub jen na omezeném prostoru pozn. redakce), blíží ke konci. Řemeslníci dodělávají rozvody elektřiny, začínají pracovat na vzduchotechnice. Zbývají podhledy a dokončovací práce. Provozovatel klubu věří, že do poloviny března bude vše hotovo. „Šestnáctého března začíná Divadelní přehlídka. Budu potřebovat všechny prostory klubu. Pokud se termín zase posune, už mě to namíchne,“ netajil Petr Gregor. Dodal, že kvůli rekonstrukci Liďáku musel několikrát měnit program a některé akce zrušil.

SOUVISEJÍCÍ Kasino v Janové: referendum si přeje 40 procent obyvatel

Vnitřní úpravy prostor jsou v režii provozovatele kasina. Zvenku budovu opraví město, které už vyhlásilo soutěž na kompletní odkanalizování. „Počítáme s novou přípojkou kanalizace, která povede kolem budovy od Komerční banky přes dvůr do šachty v Mostecké ulici. Kolem poloviny března začne vítězná zhotovitelská firma se stavbou,“ řekl místostarosta Tomáš Pifka.

Město také žádá o dotaci na zateplení budovy. V případě schválení bude mít Lidový dům nová okna a budova bude kompletně zateplená včetně střechy. Tyto venkovní práce se budou dělat už za provozu kasina, ještě během letošního roku.

SLEDUJEME Vznik kasina v Lidovém domě ve Vsetíně

Autor: Martin Mrlina

28.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vsetín zkouší elektromobil. Zástupce Asociace pro elektromobilitu České republiky (APEL) předal starostovi města Jiřímu Růžičkovi auto, které si budou moci zástupci města po dobu jednoho týdne vyzkoušet.
11

Elektromobil vyzkoušeli, zatím ho kupovat nebudou

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Rožnov se po roce promění v království ledu

Jubilejní 20. ročník mezinárodního sochařského symposia Ledové království – pohár města Rožnova začíná nadcházející sobotu 16. prosince v 10 hodin dopoledne v Kempu Sport v Rožnově pod Radhoštěm.

Porotci odměnili mladé talenty. Vybírali ze čtyřiceti prací

Osmý ročník soutěže pro mladé spisovatele, bloggery či kreslíře komiksů s názvem Talent ze šuplíku zná své vítěze. Ve čtvrtek 14. prosince předal porota a pracovnice vsetínské Masarykovy veřejné knihovny ceny vítězům.

Vyloupení benzinky v Bystřičce zhatila policejní hlídka

Až tři roky vězení hrozí trojici mužů a jedné ženě za vloupání do benzinové čerpací stanice v Bystřičce. V úterý v noci je na místě přímo při činu zadržela policejní hlídka.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT