VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osud Valašské rally provází otazníky

Valašsko - /ROZHOVOR/O změnách jedné z nejpopulárnějších a nejstarších rallye v České republice v těchto dnech stále hlasitěji mluví příznivci Valašské rally. Na obzoru je podle kuloárů především změna názvu oblíbené motoristické soutěže. Může se tak stát, že v roce 2017 poprvé po pětatřiceti letech milovníci automobilových klání název Valašská rally v kalendáři motoristických podniků nenajdou.

8.8.2016 AKTUALIZOVÁNO 8.8.2016
SDÍLEJ:

Jaromír Tomaštík. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Burda

A nahradí jej jiný. Takovou možnost připouští rovněž předseda organizačního výboru rallye a jednatel pořadatelské společnosti JTRT Vsetín Jaromír Tomaštík.

Náš rozhovor nelze začít jinak než připomenutím, jak byl letošní pětatřicátý ročník Valašské rally hodnocen.

Náš rozhovor nelze začít jinak, než připomenutím, jak byl letošní pětatřicátý ročník Valašské rally hodnocen?
Veskrze pozitivně. A to nejenom ze strany představitelů Svazu rally Autoklubu České republiky a Ústředního automotoklubu České republiky (ÚAMK), ale rovněž diváků, partnerů a především soutěžních posádek, které si při několika posledních ročnících takzvaně užily své.

Mohl byste být přece jenom konkrétnější?
První kladné odezvy se letošní Valašce a jejímu pořadateli JTRT Vsetín a rovněž tak spoluorganizátorovi, AutoMotoKlubu Rallye Sport – Vsetín dostalo při tiskové konferenci po rally od vítězné posádky Jan Černý – Petr Černohorský. Oba pánové dokonce poprvé nahlas vyslovili názor, že si dovedou představit okamžitý návrat valašskomeziříčské rally do takzvaně velkého mistráku. Tedy do seriálu dvoudenních podniků v kalendáři Mistrovství České republiky v rally. Stejného hodnocení se v podstatě ve stejný okamžik dostalo Valašce pořádané letos novým organizačním výborem také od delegovaných činovníků a představitelů Svazu rally Autoklubu České republiky na zasedání sportovních komisařů ve Valašském Meziříčí.

To je potěšující…
A navíc zavazující. Názory posádek, činovníků, fanoušků a partnerů bereme velmi vážně. Vnímáme je zároveň jako obrovskou výzvu. Už nyní se snažíme o to, abychom oprávněnost hodnocení letošní Valašky potvrdili.

Určitě pro fanoušky slova, která se poslouchají či čtou s radostí. Znamenalo by jejich naplnění nějakou, například termínovou změnu?
Děláme všechno pro to, aby ne. Nebo jenom minimální. Usilujeme o zachování zvyku posledních let, že česká sezona rally začíná na Valašsku. V regionu automobilovým soutěžím zaslíbenému. Už jsme, bez ohledu na to, zda Svaz rally Autoklubu České republiky naši soutěž zařadí do Mistrovství České republiky v rally, nebo do Rallysprint série, požádali o termín 24. až 25. března 2017.

Kdy předpokládáte, že bude v tomto směru jasno?
Podle našich informací se o termínu valašskomeziříčské rally rozhodne přibližně v polovině září.

Je pro pořadatele důležité, aby termín a zařazení soutěže znal s časovým předstihem?
Bezesporu. Už jenom proto, že uspořádat jednodenní nebo dvoudenní rally je vždy tak trochu o něčem jiném. Třeba v počtu potřebných jednání s úřady a institucemi, radnicemi a podobně. Pokud jde o termín, ten je důležitý především s ohledem na schvalovací řízení, dopravní uzávěry a další organizačně bezpečnostní faktory. Termín, to je alfa a omega příprav rally.

Přesto, že datum konání ani zařazení rally ještě s určitostí neznáte, je možné z Vašich slov vyrozumět, že jste s přípravou nového ročníku začali.
Máte pravdu. Již několik týdnů hledáme možnosti vedení tras jednotlivých rychlostních zkoušek. Radíme se v tomto směru s příslušnými obecními úřady. Od toho se pak odvinou další potřebná jednání. Chceme být připraveni a nehodláme ponechat nic na náhodě.

Jsou v představách pořadatele změny ve formátu rally? Pomineme-li snahu o její zařazení do seriálu dvoudenních podniků Mistrovství České republiky v rally…
V zásadě ne. Start a cíl zůstane ve Valašském Meziříčí. Ve městě, jehož představitelé a většina obyvatel přijali naši rally za svou. Servisní areál najde své místo opět v Kopřivnici. Tady mimo jiné plánujeme na polygonu, i díky letošnímu nadšenému ohlasu fanoušků, dvě až tři rychlostní zkoušky.

Zvažujete či připravujete nějaké novinky?
I přes letošní organizační a sportovní úspěch jich připravujeme hned několik. Nechci však o nich zatím příliš hovořit. Prozradím jenom to, že pokud se valašskomeziříčská automobilová soutěž stane součástí velkého mistráku, pak se fanoušci mohou těšit například na návrat nočních rychlostních testů. Snažíme se také o znovuzařazení některých, kdysi tradičních rychlostek. Uvidíme, nakolik se nám to podaří.

Připomněl jste tradici. Zatím ale, kromě úvodu našeho rozhovoru, nepadlo ani slovo o AutoMotoKlubu Rallye Sport – Vsetín. Mezi fanoušky je slyšet ledaco…
Nové vedení AutoMotoKlubu Rallye Sport – Vsetín v současné době s pořadatelem rally, společností JTRT Vsetín, další spolupráci zvažuje a bohužel, podle našich informací, AutoMotoKlub Rallye Sport – Vsetín uvažuje o možnosti jít vlastní cestou. Taková situace mě osobně netěší. Do příprav zatím poslední Valašky jsem investoval spoustu energie, času, financí, přesvědčil jsem mnoho lidí kolem sebe ke spolupráci na obrodě Valašské rally a to vše ve snaze dlouhodobě ji zachovat pro fanoušky a vrátit jí také její dřívější věhlas a lesk. V posledních několika letech, minimálně od roku 2012, to s příběhem Valašské rally opravdu nebylo to pravé ořechové. Ví to Svaz rally Autoklubu České republiky, zaznělo to i z úst představitelů ÚAMK, ale také, a možná i hlavně z úst fanoušků, mnohých partnerů a o jezdcích ani nemluvě. Všechno to vygradovalo po čtyřiatřicátém ročníku Valašky v roce 2015. Soutěži hrozilo reálné nebezpečí vyřazení z kalendáře českých rally. Jedinou možností, jak Valašku zachovat bylo, že se jejího pořadatelství ujme někdo jiný. Tehdejší vedení AutoMotoKlubu Rallye Sport – Vsetín bylo pro Svaz rally Autoklubu České republiky, který rozhoduje o tom, kdy a kde se automobilové soutěže uskuteční a kdo je uspořádá, nepřijatelné. Zároveň si však bylo vědomo, že přijít o jednu z nejstarších a v minulosti velmi oblíbenou Valašskou rally, by bylo nerozumné.

Tak přišla ke slovu společnost JTRT Vsetín?
Ano. Byl jsem v této souvislosti Svazem rally Autoklubu České republiky osloven a rozhodl jsem se jeho nabídku na pořadatelství Valašské rally přijmout. Sestavil jsem nový tým. Výsledkem jeho práce byl letošní pětatřicátý ročník. Zcela objektivně je ale potřeba zdůraznit, že do určité míry je to, že polojubilejní Valaška dopadla tak, jak dopadla, i zásluhou členů a příznivců AutoMotoKlubu Rallye Sport – Vsetín, kteří se na přípravách organizačně podíleli a i přesto, že se cítili být rozhodnutím Svazu rally Autoklubu České republiky ukřivděni, zakousli se do práce a velkou měrou pomohli. Jsem rád, že se tím potvrdila správnost mého požadavku směrem ke Svazu rally Autoklubu České republiky, aby AutoMotoKlub Rallye Sport – Vsetín mohl při přípravách pětatřicátého ročníku Valašské rally spolupracovat.

Nemohu se ale ubránit pocitu, že se stále tak nějak, v souvislosti s přípravou nového ročníku, názvu Valašská rally vyhýbáte …
To všechno, o čem teď hovoříme, s tím souvisí. Pojmenování rally závisí na tom, zda AutoMotoKlub Rallye Sport – Vsetín nabídku společnosti JTRT Vsetín na dlouhodobou spolupráci přijme, nebo ne. Držitelem názvu Valašská rally je totiž ÚAMK, který AutoMotoKlub Rallye Sport – Vsetín zaštiťuje. Jde o jeho organizaci. Vedení ÚAMK však v těchto dnech zvažuje, jak s názvem naložit. Já však věřím, že nakonec dojdeme, především ve prospěch Valašské rally samotné, k dohodě. Byl bych však špatným organizátorem, kdybych za této situace nepracoval na dalších alternativách pojmenování rally.

Je možné do nich nahlédnout?
Pokud s AutoMotoKlubem Rallye Sport – Vsetín nenalezneme společnou řeč a naše termínové představy se shodnou se záměry Svazu rally, pak na jaře příštího roku nepojedou fanoušci z České republiky, ale i ze zahraničí, na Valašskou rally, ale na Valmez rally. O tomto možném názvu jednáme s představiteli Městského úřadu ve Valašském Meziříčí. Všechno nasvědčuje tomu, že na takovém názvu se v případě potřeby dohodneme.

Tak ať všechna tato jednání vedou ke šťastnému konci. Obraťme nyní pozornost na jinou stránku věci. Rally je obecně v posledních letech považována také za jakousi show a s ní spojený doprovodný program. Není, s ohledem na to, o čem jsme již spolu hovořili, příliš brzy se o tom bavit? Vy jste již něco v tomto směru naznačil…

Vůbec ne. Máte pravdu, že rally je do určité míry show. Letošek nám to pomohl si ověřit. A ukázalo se, že jsme se rozhodli jít správnou cestou. Proto chceme v tomto trendu pokračovat. A co víc, hledat i další možnosti a připravit pro lidi takový program, který zaujme nejenom jednotlivce, ale také například rodiny s dětmi.

Lze už nyní být trochu konkrétnější?
Jediné, co v této oblasti zachováme, je výtvarná soutěž pro děti a mládež. Do programu po několikaleté odmlce vrátíme fotografickou soutěž pro fanoušky. Pokud jde o novinky v tom pravém slova smyslu, tak máme s valašskomeziříčským Střediskem volného času Domeček rozjednánu přípravu předrallyové soutěže pro školáky na dopravním hřišti. Uvažujeme rovněž o besedě k rally a bezpečnosti v silničním provozu na některé z meziříčských škol. Za účasti známých jezdců. Chybět nebude autogramiáda předních českých posádek rally, slavnostní zahájení rally s doprovodným programem včetně vystoupení našich známých umělců. Snažíme se také o to, aby se moderování programu ujala některá ze známých osobností českého showbyznysu. Doprovodný program zamýšlíme zorganizovat rovněž v Kopřivnici, v místě servisního areálu.

To zní opravdu velmi lákavě…
Nechceme ale zůstat jenom u toho. Chystáme speciálně, respektive dobročinně zaměřenou aktivitu ve spolupráci s provozovatelem valašskomeziříčské a novojičínské nemocnice. Dohodnuti jsme se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí v oblasti zhotovení cen pro nejlepší posádky. Chceme do příprav a programu rally začlenit co největší část města a jeho organizací. Také v tomto směru nacházíme u vedení valašskomeziříčské radnice pochopení a velkou podporu.

Je toho skutečně více než dost…
Ale ani to není všechno. Pro fanoušky naší rally připravujeme adrenalinové balíčky. Například v podobě svezení v závodním autě, různých soutěží o zajímavé ceny a mnohé další.

Dovolte poslední otázku. Vzpomněl jste fanoušky. Zamýšlíte, speciálně ve vztahu k nim, přijít s nějakými novinkami?
Rally samozřejmě připravujeme nejenom pro soutěžní posádky. Ale také a svým způsobem hlavně, jak už bylo několikrát vzpomenuto, pro milovníky motoristického sportu. Jsme rádi, že fanoušci Valašky letos na jaře prokázali, že jsou fanoušky s velkým F. Díky. Chceme jim za to poděkovat mimo jiné tím, že především těm takzvaně skalním a ortodoxním, jsme připraveni věnovat zvláštní pozornost. Včas je budeme o aktivitách ve směru k nim informovat na oficiálních webových stránkách rally a jejich facebookové mutaci. Připravujeme pro ně také informační servis na Twitteru. Před dokončením jsou přípravy na založení fanklubu.

Autor: Dušan Póč

8.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 20 000 Kč Tesaři Tesaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TESAŘI, Nástup možný ihned nebo dohodou., První kontakt: telefonicky 739 454 300 nebo e-mail: sulak@tesp.cz. Pracoviště: Tesp contract s.r.o., Svárov, č.p. 338, 755 01 Vsetín 1. Informace: Miroslav Šulák, +420 739 454 300. Kultura a sport - Kultura a sport Odborní pracovníci 1 Kč Kulturní referenti Referent/ka Odboru školství, kultury a sportu, tiskový (tisková) mluvčí - neúředník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 1 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky Města Valašské Meziříčí pro vznik pracovního poměru: ukončené vysokoškolské nebo ukončené vyšší odborné vzdělání, velmi dobré komunikační a organizační schopnosti, samostatnost, zodpovědnost, pozitivní přistup k řešení problémů, příjemné jednání a vystupování, flexibilita, vysoká úroveň ústního a písemného projevu, stylistické a vyjadřovací schopnosti, zkušenosti s psaním textů /tiskových zpráv výhodou, velmi dobrá znalost českého jazyka, všeobecný přehled o činnosti samosprávy (města), orientace v právních předpisech souvisejících s činností obecního úřadu - zejména zákon č. 128/2000 Sb. o obcích (obecní zřízení), orientační znalost města Valašské Meziříčí, znalost práce na PC (např. MS Word, Powerpoint popř. Excel, Outlook), znalost práce s digitální fotografií, orientace na sociálních sítích (Facebook, Youtube, Instagram), znalost práce v grafických programech výhodou, řidičské oprávnění skupiny B, znalost anglického jazyka nebo jiného cizího jazyka výhodou, připravenost pro vysoké pracovní nasazení, schopnost zvládat stresové situace., Dřívější nástup od 1. 1. 2019 výhodou, Náplní práce bude zejména:, komplexní zajišťování informačních, publicistických a tiskových vztahů k veřejnosti a hromadným sdělovacím prostředkům , tvorba tiskových zpráv z jednání uskutečňovaných vedením, radou a zastupitelstvem města, zpracování aktuálních informací pro média a jejich podávání médiím (v písemné i ústní formě), monitoring médií, nahrávání zpráv do rozhlasového systému města, jazykové korektury výstupů, publikování aktuálních zpráv a informací na webových stránkách, Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích a komunikačních kanálech města, obsluha sociálních sítí (zpětná vazba), shromažďování informací a fotodokumentace, účast na akcích, pořizování a úprava fotografií, příprava podkladů, fotodokumentace a spolupráce při přípravě tištěného média města - měsíčníku Zpravodaj, spolupráce s vedením města, odbory a odděleními MěÚ, s příspěvkovými organizacemi a organizacemi založenými městem v oblasti propagace a publicity, spolupráce na zabezpečení městských akcí po stránce propagace a prezentace, tvorba mediálních strategií k jednotlivým projektům, koordinace činnosti v oblasti podpory a propagace turistického ruchu ve městě s Kulturním zařízením, Turistickým informačním centrem a dalšími aktéry, zpracování podkladů pro propagaci města Valašské Meziříčí, příprava a vedení tiskových konferencí, zodpovídá za PR (public relations) s ohledem na cílové skupiny (občané, správní celky, média, odborná veřejnost…), Platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě do 10. platové třídy, pracovní poměr na dobu neurčitou, se zkušební dobou 3 měsíce., Přihlášky zasílejte do 6. 12. 2018 na adresu Městského úřadu Valašské Meziříčí, Odbor organizační a zaměstnanecký, Soudní 1221, 757 38 Valašské Meziříčí s označením NEOTVÍRAT "Přihláška do výběrového řízení na funkci referent(. Pracoviště: Město valašské meziříčí, Náměstí, č.p. 7, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: ., . Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 14 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šičky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Náplň práce: šití oděvů (ne konfekce), Požadavky: vyučení nebo praxe v oboru, Nástup možný ihned., ov.9.11.18. Pracoviště: Roveona s.r.o. 01, Zemědělská, č.p. 793, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Josef Orság, +420 608 882 303. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 000 Kč Všeobecné sestry bez osvědčení Všeobecné sestry *. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 26500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: CZ-ISCO 32211 Všeobecné sestry bez specializace (kromě dětských sester), VŠEOBECNÉ SESTRY *, Pracovní poměr na 1 rok s možností prodloužení, Požadujeme: odbornou způsobilost dle zákona č. 96/2004 Sb., trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost., Náplň práce: práce všeobecné sestry v nepřetržitém provozu. , Nabízíme: Možnost získat mzdový bonus za práci na vybraných lůžkových odděleních. Podpora celoživotního vzdělávání včetně specializace. Slevy na nákup zboží a služeb., První kontakt: telefonicky v době 7:30 - 14:30 h. na čísle: 571 818 108, e-mailem na: stichova@nemocnice-vs.cz nebo osobně na pracovišti v době 7:30 - 14:30 h.. Pracoviště: Vsetínská nemocnice a.s., Nemocniční, č.p. 955, 755 01 Vsetín 1. Informace: Milena Štíchová, +420 571 818 108.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

lČeští fotbaloví reprezentanti do devatenácti let na stadionu třetiligové Kroměříže v kvalifikaci na mistrovství Evropy porazili Makedonii 2:1 a s předstihem si zajistili postup z úvodní do elitní fáze

Česká devatenáctka zdolala Makedonií a má jistý postup do elitní fáze

Shromáždění k výročí 17. listopadu.
9

Jak jsme se změnili 1989–2018

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. listopadu 2018.

Strážníci a policisté rozdávali meziříčským školákům reflexní pásky

Šest set reflexních pásek rozdali v pátek 16. listopadu strážníci a policisté valašskomeziříčským dětem. V době jejich ranního příchodu do vyučování obsadili šest přechodů pro chodce v blízkosti škol a kromě obvyklého usměrňování dopravy je také vybavili páskami.

Rožnované vyjdou 17. listopadu do ulic v maskách z trikolory

V symbolický čas, v 17 hodin a 11 minut, začne v sobotu v Rožnově pod Radhoštěm happening, kterým si místní připomenou události 17. listopadu 1989.

Bleskurychle rozhádaný Krumlov a vtip, který se stal skutečností: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 14. a 15. listopadu 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT