V pátém díle Deník zmapoval rozbité chodníky ve městě. Ty se často objevovaly v tipech čtenářů a nutno říct, že oprávněně. Ať už se vydáte do centra Vsetína nebo na jeho okraj, všude najdete více či méně rozbitou dlažbu nebo popraskané asfaltové chodníky.


Nahrává se anketa ...

Jen namátkou – cesta od Střední průmyslové školy strojnické směrem ke koupališti je výzva nejen pro zdejší studenty. Výmol lemuje výmol, popraskaný povrch povětšinou vyplněný vodou je předzvěstí toho, že si minimálně zašpiníte boty. Pokud se vydáte cestou dál, abyste přešli Bečvu po lávce u Panské zahrady, změní se rozpraskaný chodník rovnou na polňačku. Například pro maminky s kočárky je to opravdu adrenalin.

Rozbitá dlažba na Dolním náměstí ve Vsetíně hraje vlastní melodii
Ostudy Vsetína, 2. díl: Rozbitá dlažba na Dolním náměstí

Jeden z čtenářů upozornil redaktory na chodník směrem k sídlišti Hrbová.

„Tyto schody či chodník jsou už roky v dezolátním a havarijním stavu. Od roku 2019 jsem město Vsetín opakovaně upozorňoval na tento nevyhovující stav přístupové cesty pro pěší do sídliště Hrbová. Ale bohužel bezvýsledně. Na sídlišti žijí převážně lidé v důchodovém věku a sídliště stárne. Nejezdí tady MHD a proto lidé využívají každý den schody a chodník při cestách na pravidelný nákup či cestu k lékaři.

Na chodník odpadávají kusy opěrné betonové zdi a jsou zde propadlá místa kamenné dlažby. Úplně chybí bezbariérové nájezdy a i z tohoto důvodu maminky tlačí kočárky v protisměru do kopce po ulici Jasenecká za plného v provozu. Tato situace je nebezpečná jako pro chodce a rovněž pro řidiče,“ stálo v emailu od Pavla Randýska ze Vsetína.

Redaktoři Deníku mohou situaci potvrdit. Když tuto oblast navštívili, potkali maminky s kočárky i imobilní seniory, kráčet po strmé silnici. Autům navzdory.

Špatné chodníky trápí také obyvatele sídliště Rybníky, například celá ulice Benátská by stála za opravu. Také chodník v ulici Sychrov směrem k zámku je jedna velká divočina. Rozpraskaný asfalt, který se vzdouvá pod tlakem kořenů stromů, vytváří doslova krátery místo rovného povrchu.

A kdy se dočkají Vsetíňané oprav?

Obyvatelé sídliště Hrbová by se mohli po nových chodnících procházet v příštím roce, kdy město plánuje tuto opravu zařadit do rozpočtu.

A co obyvatelé sídliště Rybníky?

„Po ukončení zimní sezóny se budou jako je obvykle opravovat největší problémy na všech městských komunikacích, tedy i na ulici Benátky. Ke generální opravě dojde v rámci investiční akce regenerace sídliště Rybníky, kde momentálně běží územní rozhodnutí,“ informovala mluvčí radnice Jana Raszková.

Takto vypadalo Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm na konci května 2023.
V Rožnově rozhodnou o osudu kulturáku. Tento uzel jsme rozmotali, tvrdí starosta

Výměna povrchu chodníku v ulici Pod Pecníkem je v harmonogramu prací technických služeb.

Studenti Střední průmyslové školy strojnické i návštěvníci sousedního koupaliště musí počkat až bude postaven nový most přes Bečvu.

„Generální opravy chodníků v těchto místech proběhnou až po výstavbě mostu. V současné době probíhají projekční práce, v plánu je začít stavbu v příštím roce,“ upřesnila Raszková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nový železniční podchod U Křivačkárny ve Vsetíně

Zdroj: Deník/Michal Burda