Dnes se Deník zaměřil na Dům kultury. Právě ten se často objevoval v tipech čtenářů. Budova stojí naproti městskému úřadu v samotném srdci Vsetína. Nejlepší léta už má za sebou. Navíc se na první pohled kulturák zasekl v osmdesátých letech. Kromě stavby moderního vlakového terminálu za více než tři miliardy zůstává většina budov v centru Vsetína šedou vzpomínkou na doby dávno minulé.


Nahrává se anketa ...

„V letech 2018 a 2019 město opravilo všechna sociální zařízení v Domě kultury,“ připomněla mluvčí radnice Jana Raszková.

Přestože v loňském roce proběhla také rekonstrukce terasy a na boční stěny se daly plachty s rostlinami, vzhled budovy rozhodně neodpovídá tomu, jak by si obyvatelé okresního města představovali.

I uvnitř budovy dýchne na přítomného minulé století. Ať už keramickými díly na stěnách, retro skleněnými světly nebo rostlinami v typických dřevěných květináčích. Pokud filmaři budou hledat prostory pro další díl Bony a klid, tady nic měnit nemusí.

Ostudy Vsetína, 3. díl: Městský úřad
Ostudy Vsetína, 3. díl: Městský úřad je v havarijním stavu

Prosklená přední stěna kulturáku je polepena reklamami na podniky sídlící uvnitř budovy. Najdete tu cestovní kancelář, obchod s minerály, dárky a léčivými kameny, cukrárnu i grafické studio. Od ledna také indickou restauraci.

Kulturní dům nabízí koncerty, přednášky, festival Valašské záření nebo Vsetínský jazzový festival.

Velký sál, malý sál i klubovny skýtají prostory také pro kongresy, výstavy či semináře. Otázkou zůstává, zda jsou reprezentativní pro město s 25 tisíci obyvateli.

Nová vzduchotechnika pro restauraci

Součástí komplexu Domu kultury je také restaurace pro 120 osob, která ve spojení s malým sálem dává možnost uspořádání společenské akce až pro 200 osob. A dočká se opravy.

„V letošním roce plánujeme rekonstrukci vzduchotechniky restaurace,“ sdělila Deníku mluvčí Vsetína Jana Raszková.

Představy zůstávají pouze na papíře

Minulé vedení Vsetína mělo na stole tři návrhy na proměnu centra města. Tři architektonické kanceláře usilovaly o výraznou revitalizaci prostranství, kde se počítalo mimo jiné s rekonstrukcí stávající podoby či stavbou zcela nové budovy radnice, desítkami nových parkovacích míst i novými byty.

Rozbitá dlažba na Dolním náměstí ve Vsetíně hraje vlastní melodii
Ostudy Vsetína, 2. díl: Rozbitá dlažba na Dolním náměstí

„Vzniklé studie jsou jakýmsi odrazovým můstkem a měly by být podkladem pro diskuzi o tom, jak by mělo centrum města v roce 2025 vypadat, jaká bude jeho další koncepce,“ prohlásil tehdy starosta města Jiří Růžička. Tato vize ale zůstala jen na papíře.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Konec zimy v Karolince

Zdroj: Iva Nedavašková