Když po ní procházíte, zní to téměř jako kakofonická symfonie. A rozehrává se přímo pod vašima nohama. Vyviklaná dlažba totiž při každém našlápnutí vydá klapavý zvuk. Pro děti možná zábava, pro ostatní spíše hraní na nervy. Když dlažba není vyviklaná, chybí úplně. Člověk se musí věnovat jen pečlivému zkoumání, kam šlape. Jinak hrozí vymknutí kotníku. Toho byli redaktoři při návštěvě Vsetína téměř svědky.


Nahrává se anketa ...

„Vůbec na mě nemluvte. Tak dlažba, to je děs. Vidíte, že jsem si málem zvrtla nohu,“ začala vztekle paní, která ve spěchu neodhadla díru v dlažbě a zajela do ní i se svou nákupní taškou na kolečkách. Nebyla v náladě dál stav dlažby s novináři rozebírat.

„Co vám mám říct, vždyť to vidíte sama. Pravá i levá strana náměstí je v dezolátním stavu,“ kroutí hlavou postarší muž.

Ostudy města: I. díl budova bývalého okresního úřadu ve Vsetíně
Ostudy Vsetína, 1. díl: Budova bývalého úřadu stále čeká na smysluplné využití

Dlažba rezonuje i v diskuzích na sociálních sítích.

„Tohle je opravdu velký problém. Je to něco hrozného, každá druhá kachlička se po našlápnutí zdvihne a hned je možné zakopnout,“ zní jeden z komentářů.

Někteří diskutující přidávají i fotky více či méně poničeného chodníku.

„Co kachle, to tón. Když přejde partička více lidi, tak kachle fakt zpívají,“ přidává se další komentující.

Připravuje se generální rekonstrukce

Deník položil představitelům Vsetína dotaz, zda je v plánu oprava dlažby.

„Radnice momentálně připravuje celkový projekt na rekonstrukci Dolního náměstí za zhruba 100 milionů korun s tím, že se pokoušíme získat dotaci. V rámci rekonstrukce dojde k obnově konstrukčních a podkladních vrstev a výměně dlažby na chodnících i komunikacích. Než se tak stane, budou nebezpečná místa v dlažbě opravena,“ sdělil starosta Vsetína Jiří Čunek.

Ilustrační foto
Kauza vystěhování Romů: Vsetín se obrátil na Ústavní soud

Zatím se musí obyvatelé smířit s tím, že procházka Dolním náměstím je většinou divočina, spojená s přeskakováním děr, opatrným našlapováním a vyhýbáním se rozbitým místům. Oprava dlažby je totiž naplánovaná v závislosti na klimatických podmínkách někdy na období jara.

V prvním díle seriálu Deník představil budovu bývalého okresního úřadu, která se nachází v historickém jádru Vsetína na Horním náměstí. Budova léta chátrá, zejména proto, že kvůli soudním sporům s ní město nemohlo dlouhá léta nakládat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Policejní honička ve Valašských Kloboukách

Zdroj: Iva Nedavašková