VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osobnosti Zlínského kraje vzpomínají

Zlínský kraj - Deník oslovil vybrané známé osobnosti Zlínského kraje, aby zavzpomínaly, které Vánoce jim nejvíce utkvěly v paměti a proč.

24.12.2010
SDÍLEJ:

Vánoční svíčka. Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

Zlínsko

Ivan Rachůnek, hokejista
Nejkrásnější Vánoce byly určitě v dětství. Jako dítě je člověk vnímá jinak než jako dospělý. Ale na konkrétní okamžik si nyní nevzpomenu. Dárků jsem dostal spoustu, těžko jmenovat jeden výjimečný.

Antonín Bajaja, spisovatel
Vánoce jsou podle mne jediná trvanlivá věc. Chvála bohu. Ale přiznám se, že mi všechny Vánoce docela splývají. Řekl bych, že jsem nikdy nezažil žádné svátky, které by nějak vybočovaly. Ale možná kdybych přemýšlel delší dobu, tak bych si na něco vzpomněl, ale určitě by to nebylo nic výrazného.

Bedřich Koutný, šéf policejního ředitelství Zlínského kraje
Určitě to budou některé Vánoce z první dekády mého života, když jsem ještě věřil, že dárky nosí Ježíšek. Rodiče vždy po štědrovečerní večeři otevřeli okno, nás děti poslali do dětského pokoje a po chvíli zavolali zpět. Pod stromkem nás čekala spousta krásných překvapení. Ale vzhledem k velkému časovému odstupu už nejsem schopen přesně říct, které z těch Vánoc byly právě ty nejkrásnější.

Josef Krůžela, ředitel Lázní Luhačovice
Na každé Vánoce vzpomínám rád, protože mají svoji charakteristickou atmosféru. Je to příležitost setkat se s těmi nejbližšími a jsou vždy příjemné. Vzpomínám také na první Vánoce v zahraničí ve Stockholmu.

Uherskohradišťsko

Jiří Pavlica, hudebník, vedoucí Hradišťanu
Nejlepší Vánoce pro mě byly před jedenácti lety. To se mi dva dny před Štědrým dnem narodila dcera Anička.

Antonín Seďa, člen Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Uherské Hradiště
Vždycky rád vzpomínám na Vánoce z dětství i kvůli tomu, že jsem dostával dárky nejenom od mamky a taťky, ale i od stařečka a stařenky, kteří už nežijí.

Hana Příleská, starostka Uherského Ostrohu
Vzpomínám vždycky na ty poslední Vánoce. I když se nic mimořádného nestane, tak myslím na pohodu a klid, které o vánočních svátcích panují.

Aleš Mergental, policejní mluvčí v Uherském Hradišti
Jsem rád, že hezké byly všechny, které jsem dosud prožil, ale nejhezčí byly ty, když jsem byl malý kluk, a i ty, kdy se nám narodil syn.

Kroměřížsko

Miloš Malý, senátor a místostarosta Kroměříže, Kroměříž
Nejraději vzpomínám na Vánoce, kdy jsem byl v prvním ročníku na střední škole. Byl to školní rok 1969–1970. Dozvěděli jsme se, že byly vyhlášeny takzvané uhelné prázdniny kvůli velkým mrazům. Měli jsme tak o týden delší svátky.

Zdeněk Zlámal, předseda představenstva společnosti Rovina Group, a.s., Hulín
Nejkrásnější pro mě byly asi Vánoce ještě v dětství, kdy jsem dostal hračky v podobě nákladního auta či vojenské techniky. Osobně se těším na každé svátky a nejhezčí jsou ty, kdy je všechno, jak má být, a nestane se žádná nepříjemná událost.

Zdeněk Knedla alias silák Železný Zekon, Bystřice pod Hostýnem
Velice rád vzpomínám na Vánoce, které jsem prožíval jako dítě. Těšíval jsem se na dárky a zkoumal, jestli Ježíšek skutečně existuje. Byla to úplně jiná doba, lidé se měli tak nějak raději. Také jsme si uvědomovali pravý význam Vánoc a na rozdíl od dnešních dětí jsme věděli, že se narodil Ježíšek.

Vsetínsko

Petr Fiala, frontman kapely Mňága a Žďorp, 46 let, Valašské Meziříčí
Když mi bylo deset let, měli jsme stromeček ozdobený cukrovím, které jsem měl přísný zákaz jíst. Vydržel jsem to celý den, ale když o půlnoci všichni usnuli, sedl jsem si pod stromeček a všechny dobroty jsem snědl. Úplně jsem ho očesal. Na tyhle Vánoce vzpomínám nejčastěji.

Vítězslav Koukal, 66 let, ředitel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
Nejraději vzpomínám na Vánoce, kdy jsem byl ještě dítko a věřil na Ježíška. Přál jsem si tehdy elektrický vláček, který nikdo neměl, a také jsem jej dostal. Až později jsem se dozvěděl, jaké měli rodiče starosti s jeho sehnáním. Přišel poštou až na Štědrý den.

Svatopluk Božák, ultramaratonský cyklista, Rožnov pod Radhoštěm
Třeba co se týká dárků, tak si nějak konkrétně nevybavuji nějaké speciální Vánoce. Ale asi nejhezčí vzpomínky mám na Vánoce 2005, kdy jsme se na zimu stěhovali do našeho nového domku v Rožnově pod Radhoštěm.

Ilja Hartinger, 75 let, akademický malíř a grafik, Karolinka
Nejraději vzpomínám na Vánoce, kdy ještě žili mí rodiče. Ty jsme trávili v rodném domě v Karolince. Už tehdy jsem byl umělecky zaměřený. Vyráběl jsem tedy figurky do vlastního betléma. V noci jsme vždy chodili na půlnoční pěšky až do Nového Hrozenkova. V Karolince totiž tehdy ještě kostel nebyl.

Jak tráví Vánoce a Silvestra sportovci a trenéři?

Michaela Budayová, kapitánka interligových házenkářek Zlína
Vánoce letos strávím s rodiči u babičky v Brně. Pak budeme cestovat po rodině, přičemž první svátek Vánoční oslavuji i s přítelem. Většinou u nás nechybí živý stromeček, voní a má svou romantiku. Na štědrovečerním stole je vždy kapr, a bramborový salát. Dárek žádný vysněný nemám. Poněvadž přítel koupil byt, kupujeme si věci do něj. Přestože se pohádky opakují, baví mě pořád, ale jen o televizi svátky nejsou. Užíváme si klid a pohodu rodinného kruhu. Silvestr nějak hekticky neprožívám, ale letos pojedu na chatu pobavit se s přáteli. Předsevzetí si dávat nebudu a ani si nepamatuji, že bych si ho někdy dávala. Spíše si přeji, abychom byli zdraví.

Roman Dobeš, tahoun druholigových fotbalistů Tescomy Zlín
Moc se na Vánoce těším, hlavně pro děti jsou to velké svátky. Líbí se mi i atmosféra, kdy jsou lidé na sebe příjemnější. Kéž by se na konci roku svět na delší dobu zastavil, abychom si všichni mohli ještě více odpočinout. Jako dítě jsem velmi rád dostával dárky. Nyní si užívám, když vidím, jak dárky dělají radost mým dětem. Dárky rád dávám. Koupit živý stromek jsme vyrazili celá rodina, kapra zajišťuji já. V minulosti jsme si jej nechávali zabít, ale když máme děti, musí plavat ve vaně. Štědrovečerní hostinu vždy obstará rybí polévka, řízky z kapra a filetů, bramborový salát a bílé víno. Vánoce jsou skvělé. Člověk vypne, je s rodinou a přáteli. Krásný čas. Na Silvestra jsme v minulosti vyráželi za zábavou, ale poslední roky trávíme doma s dětmi. Všechno má něco do sebe.

Oldřich Dvořák, trenér druholigových házenkářů Zlína
Přestože jsem pohan, mám velmi rád Vánoce. Trávit je budu doma s manželkou. Pak nás čekají návštěvy otce a dětí. Těším se samozřejmě i na klasické pohádky. Štědrovečerní stůl bude klasický – smažený kapr a bramborový salát. Poněvadž neuznávám nic umělého, pořídíme si opět živý stromeček a klasické voskové svíčky. Když jsme doteď nevyhořeli, věřím, že tomu tak bude i do budoucna.

Jindřich Hrabica, motokrosař, sedmý muž ME
Vánoční svátky mám velmi rád. Doma je trávíme s rodinou, přičemž velmi se těším naštědrovečerní večeři, kde nesmí chybět kapr a bramborový salát. Třebaže si pokaždé říkám, že si kapra musím usmažit i někdy přes rok, nikdy se mi to nepodaří. Dokud byl syn menší, stromeček jsme měli živý, nyní už jen umělý. Zbylé vánoční svátky trávíme návštěvou u nejbližší rodiny. Závěr roku pravidelně slavíme 30. prosince na předsilvestrovské zábavě a o den později se motokrosaři scházíme ve Zlíně při Silvestrovské jízdě, převážně na sněhu.

24.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 22 000 Kč Obsluha zařízení na tepelné zpracování kovů Kaliči. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: dobrý zdravotní stav – rizikové pracoviště. Vzhledem k povaze práce (fyzická zátěž) je pozice vhodná spíše pro muže. Vzdělání v technických a strojírenských oborech výhodou, uchazeče zapracujeme., Náplň práce: kalení polotovarů + střídání v L/S týdnech s rovnáním, broušením nebo dělením polotovarů. Práce ve směnách dle rozvrhu směn – odlišný rozvrh v L/S týdnech., Uchazečům nabízíme: nástupní mzdu v závislosti na odbornosti, praxi a zkušenostech; výkonnostní prémie; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dopravu; možnost závodního stravování., První kontakt: životopis - e-mailem (ludvikova@stimzet.cz), poštou, osobní doručení na recepci Divize.. Pracoviště: M & v, spol. s r.o., divize stimzet, Jasenická, č.p. 2092, 755 01 Vsetín 1. Informace: Jana Ludvíková, +420 571 878 702. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 121 Kč Mechanici a opraváři ostatních strojů a zařízení (kromě přesných strojů) Mechanici - zámečníci. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 121 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Mechanici - Zámečníci – VHODNÉ PRO ABSOLVENTY!, Náplň práce• Mechanická montáž zařízení (drobná mechanika), • Vizuální kontrola vstupních dodávaných komponentů, mechanických a elektrických dílů • Jednosměnný provoz, Požadujeme• Manuální zručnost, schopnost týmové práce a ochotu učit se, Nabízíme• Zázemí stabilní mezinárodní společnosti , • Motivující finanční ohodnocení , • Závodní stravování, firemní akce a další benefity , • Nástup ihned, • Pracovní smlouva 1 rok.. Pracoviště: Robe lighting s.r.o. 01, Palackého, č.p. 416, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Lenka Remešová, +420 730 130 823. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 85 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Strážní (v obleku). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 85 kč, mzda max. 95 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce:, o Chránit majetek klienta., o Pracovat s kamerami., o Procházet objekt a kontrolovat místa, kde je riziko, že se něco děje., o Pracovat v mezinárodním prostředí obchodu., o Komunikovat s návštěvníky i se zákazníky., Požadujeme:, o Chuť pracovat., o Trestní bezúhonnost., Nabízíme:, o Hlavní pracovní poměr i DPP, o Peníze u nás můžete dostat týdně., o Stabilita je důležitá, proto nabízíme dlouhodobou spolupráci., o Víme, že začátky jsou těžké, proto hradíme kompletně uniformu a přispíváme na obuv., o Pokud budete plnit práci svědomitě, chodit včas a bude Vás to bavit, rádi Vám přidáme a po čase nabídneme vyšší pozici, případně uvítáme hlavní pracovní poměr., o Pokud nejste zdejší, pomůžeme Vám najít bydlení a první tři měsíce Vám přispějeme 1.500,- Kč., Nástup možný ihned.. Pracoviště: Mark2 corporation czech a.s. 09, Masarykovo náměstí, č.p. 45, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Petra Vyoralová, +420 800 111 112. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 200 Kč Speciální pedagogové Speciální pedagog/žka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SPECIÁLNÍ PEDAGOG/ŽKA, Nástup možný ihned., Požadujeme: vysokoškolské vzdělání v oboru speciální pedagogika., Náplň práce: Výuka předmětu speciálně pedagogické péče., První kontakt: telefonicky 606 959 366, e-mailem: zs.mikul@volny.cz, ov. 16.10.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola mikulůvka, okres vsetín, 756 24 Bystřička. Informace: Dagmar Heraltová, +420 606 959 366.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto

Pechanec vystřelil Vsetínu v Kadani bod navíc

Fotbal - ilustrační snímek

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

ANKETA: Kteří hokejisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na hokejového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí? 

Amatérští řezníci na Klobáskobraní zamotali pořadatelům hlavu

Každý dostal osm kilo vepřové plece a bůčku. Maso nakrájeli, namleli, promíchali s přinesenými ingrediencemi, natlačili do střívek, někteří krátce povařili a hodili na rozpálený gril.

BĚHEJ VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, vítězi celé tour jsou Šťastný a Skřivánková

Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu VALACHY TOUR. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů, Tomáš Lichý, mezi ženami Tereza Tvarůžková.

Sražení policistky, hrad pod palbou: a sumec albín: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. října 2018.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT