Podle starosty Polanky Josefa Daňka se musí motoristé obrnit trpělivostí ještě do konce září. „Podle výsledků dosavadních kontrolních dní by k tomuto datu měly práce skončit,“ potvrdil Daněk. Do uvedeného data ale budou průjezd obcí stále řídit semafory.

Motoristé se se silničáři ve Valašské Polance potkávají už třetí měsíc. Od sedmého do čtyřiadvacátého června si rekonstrukce průtahu obcí dokonce vyžádala úplnou uzavírku.

„Vzhledem ke ztrátě únosnosti konstrukčních vrstev silnice jsme museli použít technologii takzvaného studeného remixu. Proto bylo nutné omezit dopravu,“ zdůvodnila uzavírku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Až do konce července pak na stejném úseku silničáři práci dokončovali, přičemž dopravu řídily semafory. „Celá akce si vyžádala investici bezmála čtyřiadvacet milionů korun,“ doplnila Vápeníková. Další prací v pořadí je nyní oprava mostu, která potrvá do konce září.

Do stejného termínu si opravu jiných čtyř mostů na silnicích druhé a třetí třídy na Valašsku naplánovalo také Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). Jde o mosty v Horní Bečvě, Bystřičce, Jarcové a valašskomeziříčské části Krhová. Celkově do nich ředitelství investuje více než dva miliony korun. „Jde o drobnější práce, které mají zlepšit stavební stav a prodloužit životnost. Nejde však o zásahy do mostních konstrukcí,“ vysvětlil mluvčí ŘSZK Vojtěch Cekota.

V praxi to znamená, že silničáři se zaměří na opravy říms, nátěry zábradlí či opravy spodní stavby mostů. „Žádný z mostů nečeká úplná uzavírka. Může se ale stát, že doprava bude řízena světelnou signalizací,“ doplnil Cekota.