Na Sychrově vyfrézovali prvních zhruba 400 metrů cesty od ulice Plotky po zatáčku u školy a demontují původní obruby. Před pokládkou nového živičného povrchu umístí nové obrubníky a výškově upraví poklopy kanalizace. Pracovat budou vždy na polovině vozovky, aby zůstal zachovaný průjezd pro auta.

„Práce budou dále pokračovat ve vrchní části sídliště. V této etapě se silnice nebude opravovat v zatáčce nad tělocvičnou základní školy. Tato část bude realizována při plánované výstavbě točny pro autobusy,“ uvedla mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

V Okružní ulici v Rokytnici opravují dělníci 312 metrů dlouhý úsek od vjezdu do sídliště, kde je komunikace nejvíce poškozená. Momentálně pracují na parkovištích, následovat bude frézování a výměna povrchu další části komunikace. Obnovu komunikací v Rokytnici a na Sychrově hrací město ze svého rozpočtu. Celkem vyjde na 7,5 milionu korun bez DPH.

„Z toho sychrovská část si vyžádá čtyři a půl milionu, Rokytnice téměř tři miliony,“ upřesnil starosta Vsetína Jiří Růžička.