Znemožňuje průjezd velkých autobusů, se kterým vsetínská radnice počítala. Cestujícím nejen ve Vsetíně to přinese zásadní změny v jízdních řádech, které budou od pondělí 9. června platné až do konce října.

Všechny spoje linek vsetínské městské hromadné dopravy číslo 2, 14 a 15 budou končit a začínat v zastávce Jasenka, škola. Příměstská linka č. 940019 Vsetín – Bystřička bude zajišťována malým autobusem Mercedes s následujícím omezením: v pracovní dny bude spoj číslo 4 uspíšen o 5 minut na odjezd v 6.50 z Bystřičky. „Bude tak zajištěna návaznost pro cestující a děti do škol ze zastávek Jasenka, U Zemánků a Jasenka, U Kučerů na spoje MHD v zastávce Jasenka, škola," vysvětlila mluvčí vsetínské radnice Jana Čadová.

Opět v pracovní dny pak spoj číslo 9 s odjezdem ve 12.50 ze Vsetína pojede po náhradní trase přes Jablůnku. Školní děti pojedou na Dušnou a do Malé Bystřice spojem v 14.40 hodin. „Starosty obcí jsme o tom informovali. Zároveň jsme vyjednali pobyt těchto dětí ve školní družině příslušné školy," informoval místostarosta Vsetína Petr Kořenek.

V sobotu a v neděli malý Mercedes přistaví po prázdnu z Bystřičky na spoj číslo 5 s odjezdem v 9.35 ze Vsetína na rozcestí Cáb, odkud pojede zpět na Bystřičku, aby zajistil spoj v 10.40 a spoje následující. Rovněž v sobotu a neděli se ruší spoj číslo 10.

Rekonstrukci mostu má na starosti Ředitelství silnic Zlínského kraje. Prozatím je zcela uzavřený. Od pondělí 9. června po něm budou moci projíždět auta pouze do 7,5 tuny. Provoz budou kyvadlově řídit semafory.