Kinosál se po třiatřiceti letech od uvedení do provozu dočkal nových akustických podhledů, obkladů stěn, koberců či moderních sedadel. Díky instalaci pohodlnějších sedaček se sice snížila kapacita kinosálu z původních 335 na 273 míst, nově ale vznikl prostor pro imobilní návštěvníky kina.

„Rekonstrukce si vyžádala bezmála třináct milionů korun. Jeden milion představovala dotace ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie,“ připomněla místostarostka Vsetína Iveta Táborská.

Nákladná rekonstrukce bude mít dopad také na vstupné na jednotlivé filmové projekce. „U většiny sedaček jsme se ovšem rozhodli pouze pro symbolické navýšení vstupného, a to v průměru o pět korun. Nově nabízíme i luxusnější sezení ve dvojsedačkách, které bude stát v průměru sto korun,“ informoval Milan Kostelník, ředitel Domu kultury Vsetín.

Do budoucna počítá radnice i s rekonstrukcí vestibulu kina a v příštím roce se bude město ucházet o dotaci ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie na digitalizaci kina. To má vést ke zkvalitnění nabídky kina o premiérové filmy.

Digitalizace přitom znamená přechod z projekce z filmového pásu na projekci ze speciálního digitálního projektoru s vysokým rozlišením a vysokou svítivostí. „Film je šířen prostřednictvím digitální kopie na hard disku, může se tak v okamžiku světové premiéry dostat do více kin najednou,“ vysvětlil před časem princip digitalizace Milan Kostelník.

Provoz zahájí ve Vatře už ve středu promítáním dobrodružné komedie G – Force v 17 hodin a dramatem z období druhé světové války Protektor v 19.30 hodin.