Lidé rekonstrukci budov a především zimního stadionu vítají. „Hokej patří mezi nejnavštěvovanější sportovní akce u nás. Stadion ale skoro padá na hlavu a jeho strojovna je zralá na nějaký průšvih. Už bylo na čase, aby s tím někdo něco dělal," řekl například Martin Sucháček ze Vsetína.

Právě zimní stadion má získat nový systém vytápění, kondenzační plynové kotle. „V hale je v současné době taková zima, že tam děti nemohou. Sráží se zde pára a hrozí úraz," vysvětlil místostarosta Stanislav Pavelec.

Proto se opraví střecha, zateplí plášť a vymění okna. „S novou palubovkou zatím nepočítáme. Pokud ale na projektu nakonec ušetříme, rádi ji pořídíme," dodal Pavelec.

Kvůli opravám však nejspíš na nějakou dobu dojde k omezení provozu v obou budovách.

Vsetínští zastupitelé také plánují v budoucnu ušetřit na provozních nákladech na energie. Proto se chystají oslovit firmy, které provozují takzvané energy performace contracting (EPC). To bývá volně přeloženo jako energetické služby se zárukou.

„Společnost, která vyhraje výběrové řízení, se předem se ve smlouvě zaváže na výši úspor. Pokud jich nedosáhneme, peníze nám doplatí. V případě ale, že ušetříme víc, bude chtít firma nějaká procenta pro sebe," vysvětlila místostarostka Květoslava Othová. Předpokládaná úspora má dosahovat ročně milion 270 tisíc korun.

Za rekonstrukci zimního stadionu město zaplatí jedenáct milionů korun, oprava sportovní haly bude stát pětadvacet milionů korun. Peníze radní získají z úvěru, který plánují splácet patnáct let. Pomohou jim k tomu právě úspory z EPC.