Oprava má skončit až v polovině května příštího roku. Celkové náklady dosáhnou jednašedesáti milionů korun.

Na patnáctý květen je předběžně naplánováno zahájení částečné uzávěry silnice, která by měla trvat jeden měsíc. Poté stavba načas silnici uzavře úplně. Objízdná trasa v tomto případě povede přes obce Branky a Choryně.

Podle mluvčího radnice ve Valašském Meziříčí Josefa Beneše se veřejnost přesné termíny a trvání uzávěrek včas dozví.

Stavební práce rozdělí silničáři do tří etap. „První úsek o délce více než dva kilometry začíná v Poličné a končí před okružní křižovatkou za podjezdem pod železniční tratí ve Valašském Meziříčí,“ prozradil mluvčí krajského úřadu ve Zlíně Patrik Kamas. Ve větší části tohoto úseku bude konstrukce komunikace zesílena technologií zvanou recyklace za studena.

Druhý úsek představuje rekonstrukce okružní křižovatky. Ta je naplánována na příští rok.

Třetí úsek, dlouhý přes jeden kilometr, zahrnuje opravu Nádražní ulice. „V tomto úseku vyměníme kryt a konstrukci vozovky a upravíme napojení místní komunikace z takzvané myší díry,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislav Malý. „Součástí stavby bude také úprava a doplnění odvodnění, přeložky sítí a úpravy dopravního značení,“ doplnil stavební dozor ŘSZK Otakar Wollner.

Představitelé Valašského Meziříčí opravu silnice vítají. Město se na ní bude také částečně podílet. „Investujeme téměř sedmnáct milionů korun do vybudování cyklostezky, opravy a výstavby chodníků, napojení přilehlých budov na silnici, úpravy sjezdů či výsadby okrasné zeleně,“ prozradil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš. S tím, že na tento záměr získalo město více než třináctimiliónovou dotaci od státu.

Rekonstrukce tříkilometrového úseku silnice v Poličné a Valašském Meziříčí navazuje na opravu téměř dvanáct kilometrů dlouhého úseku z Kunovic do Poličné. Ten silničáři dokončili v roce 2006. „Nyní bude silnice s moderními parametry dotažena z Poličné až do centra Valašského Meziříčí. Náklady dosáhnou jednašedesáti milionů korun,“ dodal náměstek hejtmana Zlínského kraje Jaroslav Drozd, který je zodpovědný za oblast dopravy. Prozradil, že financování je zajištěno prostřednictvím Regionálního operačního programu.