Chcete vědět, jak dopadly volby ve Vaší obci? Zajímá Vás, jak volila sousední vesnice? Podrobné výsledky z Vašeho okolí najdete v úterním vydání regionálního Deníku!

22:15 - Úderem desáté hodiny večerní se uzavřely volební místnosti a první den voleb i náš on-line přenos je u konce. K urnám budete moci přijít ještě zítra od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za sledování on-line přenosu. Zítřejší volební den budeme opět sledovat  on-line.

22:14 - Otrokovice: V první volební den je účast v Otrokovicích 43,2 procent. Vše proběhlo podle mluvčí Městského úřadu Otrokovice bez potíží.

22:10 - Hluk: Téměř padesátiprocentní volební účast hlásili v prvním volebním okrsku v Hluku v pátek, chvíli před uzavřením místností. Nejvíce lidí se tam nahrnulo okolo čtrnácté hodiny, když šli z práce, a pak okolo šesté a sedmé večer po cestě z kostela. Mezi Hlučany se zamíchali i lidé s volebními průkazy s bydlištěm v Praze nebo Lounech. 

22:00 - Ani hospitalizace volbě nezabrání O volební právo nebyli ochuzeni ani pacienti kroměřížské nemocnice. Volební komise se za nimi vydala v pátek ve tři hodiny odpoledne. Zdravotně na tom nejsou optimálně, přesto si nenechají své právo upřít. Pacienti nemocnic v celém Zlínském kraji, kteří jsou nuceni tyto dny trávit mimo domov na lůžku, chtějí také rozhodnout o složení Poslanecké sněmovny. Více čtěte ZDE

21:25 - Kunovice u Uh. Hradiště: V Kunovicích se volilo v obou základních školách, v základní škole Červená cesta se půl hodiny před uzavřením volebních místností vystřídalo asi 340 lidí, což je asi 44% účast voličů.

21:24 - Srdeční slabost i excesy. Záchranáři i policie jsou připraveni zasáhnout. Redaktorka Deníku zjišťovala, jak půjdou volit ti, kteří ve Zlínském kraji pečují o bezpečí ostatních. Více ZDE

20:49 - Staré Město: V pátečních 19.30 hodin zaznamenávají velmi slušnou volební účast ve Starém Městě. V budově prvního stupně základní školy jsou umístěny volební místnosti pro okrsek číslo 1 a 4. Z 250 voličů jich sem zavítala už rovná stovka, tedy 40 procent. Radost z toho má předsedkyně volební komise Vladimíra Batůšková. „Když je víc práce, lépe nám to v komisi ubíhá. Přála bych si, aby se účast pohybovala kolem 85 procent. Stát se to může, zázraky se dějí," prohlásila s úsměvem. Podle ní lidé ohledně způsobu volení nejasnosti nemají, a to zřejmě díky dobré informovanosti ze strany médií. 

20.04 - Dolní Němčí: Po šesti hodinách kdy jsou otevřeny volební místnosti, odvolilo v Dolním Němčí zhruba 30% z necelých 2 500 oprávněných voličů. Pět voličů přišlo s voličskými průkazy, jedním z nich byl 43letý Ivo Zemek, který má trvalé bydliště v Brně. Do Dolního Němčí přijel ale k rodičům. "Volil jsem Zelené . Důvodem je to, že chci, aby u nás byl kladen větší důraz na ekologii. V dalším z voličů byl Milan Bobčík, který dal hlas Hnutí Úsvit Tomia Okamury. "Preferuji referendum na všech úrovních a změna u nás je více než nutná".

19:56 - Rožnov pod Radhoštěm: Do nejméně navštěvovaného okrsku v Rožnově pod Radhoštěm přišlo dvaadvacet lidí. Průměrný počet voličů na okrsek je v Rožnově pod Radhoštěm sedmadvacet lidí.

19:46 - Žlutava: Své rozhodnutí nezměnil. Dvaaosmdesátiletý Stanislav Kašík ze Žlutavy měl v pátek při cestě do volební místnosti jasno: rozhodl se pro pravici a té také dal hlas. „Byl jsem už rozhodnutý. Sice jsem se díval na kandidátky, ale nic jiného jsem nevybral," říká Kašík. Volební výsledky bude sledovat doma. „Že bych se na to těšil, tak to vůbec ne. Výsledky jsou mi předem jasné. Aspoň tedy tuším, jak to dopadne. Podle prognóz vyhrají sociální demokraté, Občanská demokratická strana padá. Když získá sedm procent, tak to bude hezké," říká Kašík.

Stanislav Kašík ze Žlutavy

18:56 - Kroměříž: V kroměřížských šestadvaceti volebních okrscích byla k páteční osmnácté hodině zatím zaznamenána osmadvacetiprocentní volební účast. "V předchozích prezidentských volbách byla účast v prvním kole o něco vyšší. Jinak hlasování probíhá bez komplikací. Všechny volební místnosti byly včas otevřeny a prozatím jsme nezaznamenali žádné narušení nebo komplikace. Postupně se jen doplňují obálky, ale to jsou rutinní záležitosti," konstatoval pro Deník mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

18:41 - Otrokovice: Ještě před desíti lety chodil Martin Pechač z Otrokovic do tamní Základní školy Trávníky. Dnes využil příležitosti a vrátil se do ní, ale coby volič. Ve škole totiž byla jeho spádová volební místnost. „Hodně se tady změnilo, nové šatny jsou, okna vyměněná," zhodnotil Pechač. Volby si prý pětadvacetiletý mladík nemohl nechat ujít. „Nešel bych, ale situace je tak katastrofální, že musí jít volit hlavně mladí lidi, aby se něco změnilo," řekl Pechač.

18:38 - V kroměřížské nemocnici volila i Olga Junášková z Vrbky. "Už jsem propuštěná, ale nevěděla jsem, jak dlouho tady budu a chtěla jsem volit, takže jsem tady zůstala volila v nemocnici. Volím pořád stejnou stranu," poznamenala žena.

O volební právo nebyli ochuzeni ani pacienti kroměřížské nemocnice. Volební komise se za nimi vydala v pátek ve tři hodiny odpoledne.

18:29 - Hostějov: Už po čtvrté zastává post předsedy pětičlenné volební komise v Hostějově, nejmenší obci Zlínského kraje s 39 obyvateli 29letý Michal Jurenka. Ten je členem volební komise v této vísce na jižním okraji Chřibů pravidelně od svých 18 let. Na seznamu je 33 voličů z celkového počtu 39 obyvatel. „Volby tady i dnes probíhají ve velké pohodě. I když míváme vždy vyšší volební účast, než je regionální průměr, občas dorazí nějaký ten volič z těch třiatřiceti, my tu sedíme, povídáme si, dáme si čaj a kafé a čekáme na voliče, až přijdou a odvolí. Žádné drama se nekoná," řekl Michal Jurenka. Ten má v Hostějově k ruce místopředsedkyni volební komise 53letou Marii Luňákovou, 26letou Ilonu oskovou, 36letou Lenku Štérovou a 21letého Filip Vaculíka. V Hostějově odvolilo v pátek během prvních tří hodin 13 ze 33 oprávněných voličů, což je účast kolem 40 procent.

18:16 - Prvovolička z Hostějova: volila jsem z rodinné tradice i ze svého přesvědčení. Pár minut po 14. hodině se v pátek 25. října stala jednou z prvních, kteří přišli k volbám do poslanecké sněmovny v nejmenší obci Zlínského kraje, v Hostějově na jižním úpatí Chřibů. Navíc volila vůbec poprvé v životě. Více v článku ZDE.

17:55 - Zahraničí: Z belgického Ghentu volil také student Martin Surovec z Valašského Meziříčí, který je v Belgii na výměnném studijním pobytu. Nechtěl promeškat příležitost, jen kvůli tomu, že je v zahraničí.

17:54 - Otrokovice: Průběžná volební účast je 27 procent.

17:51 - Otrokovice - Trávníky: Odvoleno. To si už může říct čtyřiašedesátiletý Oldřich Štěpánek, který svůj volební hlas vhodil do urny v Základní škole Trávníky v Otrokovicích. Doprovodil jej jeho pětiletý vnuk Míša. „Je venku hezky, tak jsme spojili procházku s volbami. Chodím volit pokaždé, ještě jsem nikdy nevynechal a volím levici," řekl Štěpánek. Od voleb si slibuje, že se konečně něco změní k lepšímu. „Doufám, že levice vyhraje," dodal Štěpánek.

Oldřich Štěpánek svůj volební hlas vhodil do urny v Základní škole Trávníky v Otrokovicích.

17:48 - Kroměříž: Třiaosmdesátiletý důchodce Božetěch Mohler z Kroměříže volil tentokrát v nemocnici, v sobotu ráno už přitom odjíždí domů. Propustku sice dostal už v pátek, po domluvě se ale rozhodl odvolit ještě v nemocnici. Od doby, kdy se stal oprávněným voličem, prý nevynechal žádné volby. „Jsem rád, že jsem měl možnost volit tady. Těšil jsem se, že tentokrát to bude jiné. Manželka sice moc ráda nebyla, protože chodíme vždycky společně, ale doufám, že šla i beze mě. Pro mě to byla milá změna," řekl důchodce. Dlouholetý kantor střední hotelové školy v Kroměříži měl svůj volební lístek už předem připravený. „Volil jsem lidi, o kterých jsem slyšel jen dobré. Byly to dvě ženy z Kroměřížska, které osobně znám. Myslím, že to byla dobrá volba," podotkl Mohler.

17:13 - Odvoleno už mají i některé známé osobnosti regionu, mezi nimi například hulínský rodák Stanislav Hložek. "Volil jsem nakonec v Praze. Dlouho jsem přemýšlel, jestli k volbám vůbec půjdu, nemohl jsem se rozhodnout, koho volit. Nakonec jsem ale našel na jedné kandidátce svého známého, kamaráda textaře a tak bylo rozhodnuto. Musel jsem ho podpořit," řekl dnes Deníku zpěvák.

16:57 - Poličná: V nově vzniklé obci Poličná je prozatím účast velká. Volit chodí celé rodiny. Někteří prý mají naplánovano vhodit svůj hlas do urny až cestou z práce. Z celkového počtu 1411 voličů se čeká více než padesátiprocentní účast.

16:36 - Pulčín: V nejvýše položené volební místnosti Vsetínska v Pulčíně zatím odvolilo dvanáct ze šedesáti tří voličů. Zapisovatel Zdeněk Novák čeká, že se účast přehoupne přes polovinu ještě dnes večer nebo až zítra ráno.

16:16 - Ludslavice: Velký nápor voličů měli podle starosty Miroslava Konečného v pátek odpoledne v Ludslavicích na Kroměřížsku. "Vysvitlo nám krásně sluníčko a byl jsem opravdu zaskočen, jaký nával byl před volební místností hned ve dvě hodiny. Přišlo a přijelo tolik voličů, že už ani nebylo kde zaparkovat," poznamenal starosta. Dodal, že sám se chystá k urně až večer, volební účast mají prý v Ludslavicích většinou kolem republikového průměru. "Myslím že i teď by to přes těch padesát procent určitě být mohlo," dodal starosta.

16:00 - Vsetín: Ve vsetínské nemocnici je odvoleno. Volební komise byla složená ze dvou pověřených vykonavatelů, spolu s nimi chodila mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková. Svůj hlas vhodilo do volební urny celkem šestatřicet nemocných.

15.44 - Kroměříž: Ve volební místnosti číslo třináct v Základní škole Zachar v Kroměříži zasedlo ve volební komisi dvanáct lidí. „Oprávněných voličů máme celkem 1417. Očekávám minimálně šedesátiprocentní účast, myslím, že to bude mezi šedesáti až sedmdesáti procenty," odhadla zapisovatelka Božena Ševčíková. Ve funkci působí asi pět let a všechny volby, kterých se účastnila, se prý obešly bez komplikací. "Doufáme, že stejně hladce proběhnou i ty letošní," usmála se.

Kancléř Vratislav Mynář volil doma v Osvětimanech na Slovácku. Netajil se tím, že dal hlas svým zemanovcům, na jejichž krajské kandidátní listině figuruje jako lídr.

15.25 - Osvětimany: Kancléř Vratislav Mynář právě hodil svůj volební lístek do urny na Obecním úřadě v Osvětimanech. Netajil se tím, že volí svoji Stranu Práv Občanů ZEMANOVCI a využil svých preferenčních hlasů. To zda on uspěje a dostane se do sněmovny nechce předjímat, s tím, že nechce urazit paní Štěstěnu.

15.18 - Zlín: Přesně o půl druhé odpoledne se dnes sešli strážníci městské policie ve Zlíně na poradě. Čekala na ně „předvolební rozdílka". Bezpečnostní opatření v rámci voleb zlínští strážníci znají již z předcházejících voleb a jsou na ně vždy dobře připraveni. „Městská policie připravuje na každé volby mimořádná bezpečnostní opatření a to vždy v součinnosti s Policií ČR. Vždy se jedná o nasazení dalších jednotek a hlídek do přímého výkonu služby," uvedl ředitel zlínských strážníků Milan Kladníček.

Strážníci se při rozdílce dozvěděli, kde budou v průběhu výkonu služby provádět dohled. „Zde se budou v pravidelných intervalech střídat s policií ČR," prozradil zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík. Strážníci budou dohlížet především na bezpečnost, dodržování veřejného pořádku a ochranu zdraví a majetku lidí v průběhu voleb.

15.14  -  Kroměříž: Do Domova pro seniory U Moravy v Kroměříži dorazila volební komise s urnou ve tři hodiny odpoledne. "Tři voliči odvolí v jídelně domova a ostatní klienty komise obejde přímo na pokojích. Zájem volit, je velký, někteří už o půl druhé chodili po chodbě s připravenou obálkou," poznamenal vedoucí domova Radovan Ředina.

15.10 - Počasí: Ať už volby dopadnou jakkoliv, výsledky nám zpříjemní slunečné počasí. Podle Petera Hrušky z Českého hydrometeorologického ústavu se denní teploty v sobotu vyšplhají k 16 až 20 stupňům a v neděli dosáhnou ještě o stupeň výše.

15.00 - Uherské Hradiště: Dvaadvacetiletý student fakulty logistiky a krizového řízení Martin Mynář se proto rozhodl, že letos půjde k volbám nejen jako řadový volič, ale u šestého uherskohradišťského okrsku se letos zapojil i jako předseda volební komise. „Předsedou komise jsem poprvé. A koho volím? Mohu prozradit, že jsem dal letos přednost levicové straně. Domnívám se, že pravice na tom letos pravděpodobně nebude příliš dobře a také jejím stranám příliš nefandím," přiznal Martin Mynář, který odhaduje, že k volbám příjde šedesát procent voličů.

14.58 - Kroměříž: Mezi prvními voliči byla v Kroměříži také Esma Opravilová. Volby považuje za občanskou povinnost. „Chodím pravidelně, pocity z toho mám pokaždé stejné. Myslím si, že odpovědnost každého občana je v tom, že pokud chce jít volit, tak by měl. Je to nejen právo, ale jistým způsobem také morální povinnost. Pokud si chceme stěžovat a ovlivnit politiku, tak tohle je jediná možnost, se kterou můžeme pracovat," vyjádřila se Kroměřížanka.

Předseda volební komise: prodloužený víkend volby neovlivní

Hradišťan Martin Mynář přišel k volbám nejen jako volič, ale aktivně se na jejich organizování i podílel.

Hradišťan Martin Mynář přišel k volbám nejen jako volič, ale aktivně se na jejich organizování i podílel.

14.49 - Kroměříž: Už pět minut před druhou hodinou se u Základní školy Zachar v Kroměříži shlukovali první voliči. Mezi nimi byla i důchodkyně Květa Kupčíková. „Mám momentálně čas, ve tři hodiny jdu do práce, takže jsem musela jít brzy. Chodím volit ale pokaždé na začátku a k volbám celkově chodím pravidelně. Považuji to za svoji povinnost. Tentokrát vůbec netipuji, jak volby dopadnou. Své straně zůstávám věrná, ale kterou volím neprozradím," řekla Deníku.

14.46 - Zlín: Ve volební místnosti v centru Zlína se již krátce po druhé hodině začaly tvořit fronty nedočkavců. Většina z nich v rukou svírala volební lístky. „Zpravidla to tak bývá. Po druhé hodině tu míváme největší nápor. Lidé chtějí co nejdříve odvolit, aby později mohli někam vyrazit," říká Jana Nedbálková, která je členkou volební komise už po několikáté. Doufá, že letos bude volební účast vysoká. „Přišla jsem tak brzy, protože se chystáme na chatu. Je hezké počasí, tak toho chceme uvyžít," svěřila se volička Kristýna Hajdová.

14.45 - Valašské Meziříčí: Komplikace ve Valašském Meziříčí u volebního okrsku č. 16. Volí se v mateřské škole Štěpánov. Před ní je vybagrovaný přístupový chodník. Jsou zde problémy s přístupem do volební místnosti. Musí se jít po trávníku okolo budovy, cesta je označená šipkami.

V Domě kultury ve Vsetíně před volebními místnostmi čekala fronta lidí.

V Domě kultury ve Vsetíně před volebními místnostmi čekala fronta lidí. 

14.37 - Velké Karlovice: Svou volební povinnost si šli ihned po příjezdu splnit také někteří hosté z hotelů v resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. „Přichystané volební urny na hotelech nemáme. Myslím, že nám to ani nepřísluší. Informujeme však všechny naše hosty o umístění volební urny v naší obci," vysvětlila tisková mluvčí Martina Žáčková.

14.32 - Morkovice-Slížany: Letitou radnici v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku čekají poslední volby před demolicí. Město rozhodlo, že na místě budovy z konce 19. století, která je ve špatném stavu, postaví nové sídlo. Úředníci se už chystají na stěhování do provizorních prostor. Šanci odevzdat naposledy svůj hlas v budově staré radnice bude mít 1037 voličů, řekl pro ČTK starosta Pavel Horák

14.24 - Jarcová: V Jarcové úderem druhé hodiny odvolila jako první paní Ludmila Češková. Ta je ve svých sto osmi letech nejstarší ženou ve Zlínském kraji. "Volila jsem Karla, protože mě žádný jiný z kandidátů neoslovil," prozradila paní Češková. Podle předsedkyně komise Soni Letákové má Jarcová šest set padesát jedna voličů. "Účast bývá většinou přes padesát procent. Z toho většina lidí chodí volit v pátek," dodala Letáková.

14.20 -  Hostějov: V nejmenší obci Zlínského kraje v Hostějově přišla odavzdat svůj hlas také čerstvě osmnáctiletá Terezie Vaculíková. Za zmínku stojí nejen to, že volila KDU - ČSL, ale také to, že plnoletosti dosáhla teprve včera.

14.15 - Vsetín: Ve vsetínském volebním okrsku číslo devět jako první volila žena. Šestačtyřicetiletá Ivana Janišová přišla ke vsetínskému domu kultury již deset minut před druhou, aby stihla dojezd na chalupu. Momentálně nezaměstnaná paní Janišová měla vybráno již dlouho dopředu.

14.12 - Kroměříž: Jediným z krajských lídrů nejvýznamnějších politických stran, který bude volit na Kroměřížsku, je jednička na krajské kandidátce hnutí ANO 2011, kroměřížský právník Radek Vondráček. Svůj hlas by měl vhodit dnes ve 20 hodin ve volební místnosti v kroměřížské základní škole Slovan.

14.10 - Stále existuje řada voličů, kteří s výběrem váhají. V rozhodování vám mohou pomoci on-line rozhovory s lídry ve Zlínském kraji. Najedete je ZDE

14.05 - Osvětimany: Volební místnost se před několika minutami otevřela také v Osvětimanech na úpatí Chřibů, obci, kde bydlí a zhruba za hodinu by měl přijít volit také kancléř prezidenta republiky a lídr SPOZ Vratislav Mynář

14.02 – Pokud vám není jasné, jak správně odvolit či jak upřednostnit některého z kandidátů, můžete nakouknout do naší volební kuchařky. Najdete ji zde: Ve 14 hodin začínáme volit. Víte jak? A jak správně kroužkovat?

14.00 – Právě se otevřely volební místnosti po celé České republice. Několik čísel za Zlínský kraj: kandiduje v něm 18 politických subjektů. Průměrný věk kandidátů je 46 let. Volí se se v celkem 684 okrscích. Celkem do nich může přijít 483 lidí.

Volební místnosti dnes budou otevřeny od 14 do 22 hodin V sobotu pak od 8 do 14 hodin. První výsledky pak budou známy zítra odpoledne a víceméně jasno by mělo být zítra večer.