Na Pustevnách včera zažil rekonstruovaný areál svoji ostrou premiéru. „Odehrají se tady soutěže vklasickém lyžování, běžecká část závodů sdružených a díky zbrusu nové střelnici také vbiatlonu,“ uvedl Jiří Baroš zoddílu běžeckého lyžování TJ Valašské Meziříčí, který má areál ve správě.

Dalším centrem sjezdového lyžování se stal areál Razula ve Velkých Karlovicích, dnes se budou po svahu prohánět také snowboardisté. Fandit se chystají také učitelé snowboardistky Veroniky Pobořilové a sjezdaře Václava Klemši zmeziříčské Základní školy Žerotínova. „Několik pedagogů pojede naše žáky povzbudit do lyžařského areálu Razula. Bohatší účast si nemůžeme dovolit, protože by to narušilo výuku,“ vysvětlil ředitel školy Milan Kardoš.

Ve čtvrtek dopoledne se ale chystá velká výprava zhruba dvou set žáků této školy na meziříčský zimní stadion. „Učitelé jim rozdají pololetní vysvědčení a poté je odvedou na stadion,“ dodal ředitel stím, že by si všichni přáli povzbudit vboji omedaile hostitelský tým Zlínského kraje.