Pořadatelství bylo letos svěřeno Zlínskému kraji.

Technicky budou zajišťovat alpské i klasické disciplíny právě rožnovští lyžaři. „Soutěže v alpských disciplínách se uskuteční v lyžařském areálu na Soláni. Centrum klasických disciplín bude tradičně v areálu na rožnovských Bučiskách s tím, že běžecké disciplíny budou uspořádány na Pustevnách,“ uvedl za organizátory Daniel Bok.

Sportoviště pro celostátní olympiádu si prohlédli v uplynulých dnech členové komise rady Zlínského kraje a podpořili příspěvek kraje na jejich přípravu ve výši půldruhého milionu korun. „Spolu s vlastními finančními zdroji rožnovské tělovýchovné jednoty je příspěvek využíván na krytí nákladů nutných především na zajištění bezpečnosti nově homologovaných tratí a technického zázemí na Soláni a přípravu můstku K 35 pro uspořádání soutěží,“ vysvětlil Bok.

Jde podle jeho slov především o vybavení můstku zařízením, které v zimním období udrží na bubnu sníh a zamezí jeho sesuvu. Provedené technické úpravy můstku včetně renovované věže pro rozhodčí byly otestovány v neděli při závodech O pohár Valašského království v severské kombinaci a skoku na lyžích.

Zúčastnilo se jich více jak sto padesát závodníků žákovských kategorií z České republiky a Polska. „Tratě na Soláni zažijí generální zkoušku ihned, jakmile bude k dispozici přírodní nebo technický sníh,“ dodal Daniel Bok.