Města v kraji velké silvestrovské akce neplánují.

Již krátce předtím je připraven doprovodný program, celý večer zahájí bubny Tam Tam Orchestra, které rozvibrují náměstí Míru z balkonu radnice.

Vystoupení potrvá asi 15 minut, v jeho rámci pronese primátor Miroslav Adámek novoroční přípitek. První salvy novoročního ohňostroje pak osvětlí město asi v 18 hodin a dvacet minut.

Velkolepý novoroční ohňostroj, za kterým se každoročně sjíždějí lidé z celého okolí, je připraven 1. 1. také v Holešově na Kroměřížsku.

„Ohňostroj se koná v prostoru zámecké zahrady a jeho začátek je naplánován v 17 hodin. Před jeho začátkem pronese starosta Rudolf Seifert slavnostní proslov," uvedla mluvčí města Holešov Jana Rohanová.

Ve Vsetíně Silvestr přinese novinku a tou je „rodinný silvestr" před radnicí, který vyvrcholí velkým ohňostrojem v 19 hodin.

„V uplynulých dvou letech se návštěvnost půlnočního ohňostroje snižovala, a naopak odpolední program byl stále více navštěvován. Proto jsme se rozhodli uspořádat jen jednu oslavu, aby si ohňostroje mohly užít i děti," vysvětlila místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová.

Naopak, kde Silvestra nemají v plánu oficiálních oslav, jsou Valašské Klobouky na Zlínsku.

„Lidé se sejdou na Masarykově náměstí o silvestrovském večeru a popřejí si. Tuto noc půjde spíš o přátelská setkání. Těšíme se ale na již tradiční slavnostní Novoroční koncert vážné hudby v neděli 8. ledna v kostele Povýšení svatého Kříže," uvedla mluvčí města Valašské Klobouky Lenka Zvonková.

Sváteční chvíle, ovšem bez rachejtlí a ohňostrojů, oslaví už potřetí i obyvatelé Vlachovic-Vrbětic. Stále zde totiž platí vyhláška o zákazu používání zábavní pyrotecniky.

„Žádáme o její dodržování. Platnost této vyhlášky bude až do uklidnění situace v muničních skladech," vyzývá starosta obce Zdeněk Hověžák s odkazem na výbuchy ve Vlachovicích-Vrběticích na sklonku roku 2014.

Na Slovácku si zase lidé mohou užít již podruhé silvestrovký výšlap na Velký Lopeník nebo tradiční silvestrovské setkání na Pepčíně u Vlčnova. Toto setkání pořádají obce Drslavice, Hradčovice, Veletiny, Vlčnov a město Uherský Brod. Tuto silvestrovskou akci zahájí zúčastnění ve 12 hodin společným zazpíváním hymny.