„Děti se mohou těšit na tanečky a písničky s pohádkovými postavičkami a samozřejmě i na ohňostroj,“ slibila Květa Nepožitková z oddělení kultury vsetínské radnice. Silvestrovský program pro dospělé začne podle informací vsetínské mluvčí Evy Stejskalové ve dvaadvacet hodin.

„Ve vestibulu Domu kultury bude hrát cimbálová muzika Jasénka s primášem Zdeňkem Zmeškalem. Před budovou radnice zazní reprodukovaná hudba,“ uvedla Stejskalová. Před půlnocí čeká na účastníky společné oslavy duchovní slovo a po přípitku se starostkou Vsetína a po české hymně bude následovat novoroční ohňostroj.

„Tentokrát jsme jej připravili na pozadí skladeb Mika Oldfielda a Vangelise,“ slibuje působivou podívanou hlavní odpalovač Vlastimil Kocourek. Hudba stejných autorů podmaluje i ohňostroj ve Valašském Meziříčí. Tam budou mít letos ohňostroj pouze jeden.

„Dílem z úsporných důvodů, dílem kvůli tomu, že silvestrovské nebe pravidelně ozáří mnoho privátních ohňostrojů,“ zdůvodnil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš. Připomněl, že silvestrovské oslavy na náměstí začnou už v sedmnáct hodin pásmem soutěží a dětskou diskotékou Radia Apollo.
Ohňové představení ve Valašském Meziříčí ozáří oblohu v devatenáct hodin, hned po proslovu starosty.

Ani letos se ohňostroje naopak nedočkají obyvatelé a návštěvníci Rožnova pod Radhoštěm. „Rožnov ustoupil od pořádání ohňostrojů už před několika lety a nepočítá s nimi ani v letech příštích,“ vysvětlil pracovník tamního Městského úřadu Tomáš Gross. Podle jeho slov chce město raději investovat do jiných oblastí.