VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohlédnutí za uplynulým rokem na Valašsku. PODÍVEJTE SE

Valašsko /FOTOGALERIE/ - Malé ohlédnutí za rokem 2011 plného událostí. Připomeňte si alespoň některé.

2.1.2012
SDÍLEJ:

Strážní ohně už potřetí propojily lidi na kopcích v regionu. Loni bylo zapáleno 22 ohňů. Foto: DENÍK/Iveta Barabášová

Leden: spousta sněhu a výpovědi lékařů

Ještě tři týdny po oslavách Nového roku měli obyvatelé Huslenek problémy se zábavnou pyrotechnikou. Petardami si totiž zpestřovali večery bezohlední sousedé.

Silničáře vyděsil účet za zimu. Už v lednu bylo jasné, že se úklid sněhu z cest prodraží. První měsíc roku silničáři zaplatili o dvanáct milionů korun.
Třicet sedm lékařů vsetínské nemocnice podpořilo celorepublikovou akci Děkujeme, odcházíme. Vedení nemocnice předložili výpovědi s tím, že bojují nejen o vyšší platy, ale také o nápravu nespravedlivého systému úhrad péče.

Sklárny v Karolince začaly kvůli nedostatku zakázek propouštět. Místo opustilo čtrnáct lidí, v zaměstnání jich zůstalo sto padesát pracovníků. Nikdo netušil, co bude dál.

S pistolí v ruce a černou kuklou na hlavě vtrhl do čerpací stanice v Huslenkách neznámý lupič. Z benzinky si odnesl několik tisíc korun. Přepadení benzinky bylo v lednu třetím případem ozbrojené loupeže na Valašsku.

Moderní přístavbu charitního domova pro seniory otevřeli ve Valašské Bystřici. Stavba si vyžádala třiadvacet milionů korun a poskytla ubytování šestnácti důchodcům.

Únor: smrt, urážka na cti a sportovec roku

Smrtelným zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala v polovině února poblíž Horní Bečvy. Nákladní auto srazilo osmnáctiletého chodce, který na místě zemřel. Byla to první oběť dopravních nehod v roce 2011.

Řádění vandalů čelili obyvatelé Hutiska-Solance. Výtržníci rozbíjeli ploty, rozkrádali stavební materiál, ničili majetky u školy a na výletišti. Po pachatelích začali pátrat policisté a jejich řádění za čas ve vesnici utichlo.

Opoziční zastupitel Rožnova pod Radhoštěm Ivo Jelínek se postaral o pozdvižení na tamní radnici. Nařkl tajemníka Miroslava Martináka, že vynáší z úřadu důvěrné informace. Ten to popřel.

Nejlepším sportovcům okresu patřil slavnostní galavečer ve vsetínském domu kultury. Valašský deník, Okresní sdružení ČSTV a agentura ČOK CZ vyhlašovaly nejlepšího sportovce roku. Stal se jím šachista TJ Sokol Hošťálková Ondřej Karlík.

Nejistota ohledně zajištění lékařské péče na Vsetínsku koncem února definitivně polevila. Lékaři, kteří se připojili k výzvě Děkujeme, odcházíme, stáhli výpovědi.

Radní ve Vsetíně začali mluvit o tom, že hlavní budovu na vlakovém nádraží čeká rozsáhlá rekonstrukce za dvacet milionů korun. Do konce uplynulého roku však práce nezačaly.

Březen: úplatek policistům a bomba na náměstí

Sto tisíc korun na dřevo nabízel policistům počátkem března šofér, který sedl za volant opilý. Strážci zákona muže zastavili ve Vsetíně. Nadýchal dvě promile. Řidiče policisté obvinili ze zločinu podplácení s trestní sazbou do šesti let.

Domácnosti na Valašsku začali v polovině měsíce obcházet sčítací komisaři. Letošní sčítání se od toho posledního lišilo dotazem na registrované partnerství, novinkou také byla možnost vyplnit dotazník elektronicky.

Plánovaná výstavba protipovodňové hráze v Rožnově pod Radhoštěm narazila na protest některých obyvatel města. Vadila jim stodvaceticentimetrová výška betové hráze a kácení lipové aleje. Hráz se do konce uplynulého roku nezačala stavět.

Rušení pošt se dotklo v březnu jedniné pošty na Valašsku, Růžďky. Lidé si museli zvyknout na to, že dopisy a balíky jim vydá úřednice obce na výdejním místě.

Dvě tisícovky puků vyrobili zaměstnanci společnosti Gufex v Kateřinicích na mistvovství světa v ledním hokeji, které se hrálo na přelomu dubna a května v Bratislavě a Košicích.

Anonymní telefonistka zaměstnala policisty, když je informovala, že nastražila na náměstí v Meziříčí bombu. Žádný nástražný výbušný systém ale strážci zákona nenašli.

Duben: osm lidí zemřelo a Romové uklízeli ulice

Zima vystavila provozovatelům zimních středisek na Valašsku účet. Sezona se nevydařila. Propad v tržbách byl oproti předcházejícímu roku o třicet procent. Níže položené vleky na tom byly ještě hůře.

Obyvatele Hovězí trápili v dubnu agresivní psi. Zastupitelé proto zpracovali obecně závaznou vyhlášku, která pohyb psů v obci reguluje.

Chemička Deza začala vadit také obyvatelům Rožnova pod Radhoštěm. Zastupitel František Šulgan za Stranu zelených upozornil, že karcinogeny, které společnost vypouští do ovzduší, škodí tamním lidem. Představitelé chemičky ale deklarovali, že do ochrany životního prostředí investuje podnik rožně desítky milionů korun. A investice se nezastaví ani v následujících letech.

Žena středního věku spadla ve Valašském Meziříčí koncem dubna pod vlak. Upadla do kolejiště u vlakového nádraží těsně předtím, kdy do stanice dojížděl vlak. Ten ženu nepřejel díky její subtilní postavě.

Duben je měsícem sebevrahů. Loni si v regionu sáhli na život hned osmkrát. Z toho šestkrát svůj čin dokonali.

Obyvatelé Vsetína kritizovali Romy, kteří se vydali uklízet ulice. Zdálo se jim, že nebyli dost pracovití. A že hráli divadlo pro novináže. To Romové odmítli.

Květen: šéf meziříčských strážníků opustil post

Silná rána se počátkem dubna ozvala z meziříčské chemičky Deza. V provozu na výrobu ftalanhydridu se protrhla bezpečnostní membrána. Ta v případě zvýšení tlaku uvnitř zařízení funguje jako pojistka.

Šéf Městské policie v Rožnově pod Radhoštěm Daniel Vašut musel zastupitelům vysvětlovat, proč nakoupil strážníkům novou záchranářskou výstroj. Ivo Jelínek jej totiž nařkl, že za peníze města koupil horolezecká lana, která používá ve svém volném čase. To ředitel policie důrazně popřel.

Ženy se Vsetínska se rozhodly vzít osud do svých rukou a začaly bojovat za navrácení mamografu do Vsetína. Sepsaly petici, kterou podepsaly tisícovky lidí a poslaly ji na ministerstvo. Přístroj se do vsetínské nemocnice koncem roku skutečně vrátil.

Část průmyslové zóny Lešná se v dubnu opět ocitla na prodej. K mání bylo devět hektarů půdy, na nichž měla sídlit sluneční elektrárna. Dodavatel záměr zrušil, protože nezajistil odbyt.

Zastupitelé ve Valašském Meziříčí odvolali ředitele městských strážníků Romana Vašuta. Podnětem se staly výsledky personálního auditu a stížnosti podřízených. Vašut opustil křeslo po necelém roce.

Červen: kritika radnice a boj s bezdomovci

Obyvatelé Vsetína mohli kritizovat tamní radnici. Úředníkům řekli, co je trápí a co by si přáli změnit. Veřejné fórum pro ně připravili radní. Ti se také dozvěděli, že by lidé chtěli opravu koupaliště u průmyslovky, modernizaci lázní či rekonstrukci Lidového domu.

Urnu s popelem středoškolského učitele a etnografa Jiřího Demla pietně uložili v polovině června na Valašském Slavíně v Dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm. Uctít jeho památku přišli kolegové, přátelé i rodina.

Lidé ze vsetínských Potůčků požádali radní, aby jim pomohli bojovat s neohleduplnými řidiči, kteří na výpadovce do Valašského Meziříčí nedodržují stanovenou padesátku. Radní se jejich žádostí nějaký čas zybývali, pak ale přišli na to, že žádná nová opatření nejsou nutná. V místě je značka s omezením rychlosti, a přechod je chráněn bezpečnostími prvky.

Autobusové i vlakové nádraží okupovali v červnu bezdomovci. Protože policie neměla na opilce páky, vložili se do řešení problému rožnovští zastupitelé. Ti ale s novým nápadem, jak se bezdomovců z čekáren zbavit, nepřišli.

Podnikatelé si udělali skládku u vsetínského areálu Kotovo. Uklidit ji museli pracovníci radnice.

Červenec: Čunek musí Urbanové zaplatit škodu

Tisíce poutníků na začátku července vyrazilo na Radhošť. Konala se zde tradiční cyrilometodějská pouť.

Valašsko jen těsně minula povodňová vlna. Velká voda tentokrát řádila v sousedním Zlínsku a Kroměřížsku.Vsetínské sdružení Zdravější Vsetín vyzvalo tamní zastupitele Děkujeme, odejděte. Vsetínští poslanci nicméně vydrželi a neodešli.

Divadelníci z Karolinky zahráli svou Nevěstu na přehlídce v Norsku.

Čtrnáctiletý Jan Gášek z Karolinky se stal v Rusku mistrem světa hasičů.

Ve Vsetíně v Sušilově ulici zemřela šestitýdenní holčička. Mělo jí selhat srdce.

Immobillien Pirker Reality vzala po několika letech zpět své žaloby. Rožnované o své byty nakonec nepřišli.

Do Meziříčí zavítal americký kosmonaut Andrew Feustel, který vzal na oběžnou dráhu oblíbenou večerníčkovskou postavičku krtečka.

Maringotka v Hutisku-Solanci ukrývala mrtvolu bezdomovce.

Soud nařídil Jiřímu Čunkovi, aby zaplatil bývalé sekretářce Marcele Urbanové odškodné 80 tisíc korun.

Borůvek je letos na horách málo. Koupaliště zejí prázdnotou.

Srpen: vedra, sršni, otravy houbami a loupež

Rozjela se hřibařská sezona. Ve vsetínské nemocnici už začátkem srpna hospitalizovali hned tři ženy přiotrávené houbami.

U Valašského Meziříčí srazilo v pondělí 8. srpna nákladní auto osmapadesátiletého cyklistu. Střet nepřežil.

V Novém Hrozenkově předvedli u Památníku Antonína Strnadla pravou valašskou svatbu. Naposledy se taková v Hrozenkově konala prý před pětačtyřiceti lety.

Leskovec oslavil 650 let své historie. Obyvatelé si nadělili knihu o dějinách své vesnice.

Karolinka řeší korupci úřadu. Lidé z bývalého vedení města prý brali úplatky.

Vsetínskou neurologii opustil primář. S ním odešly také tři další lékařky. Oddělení se dostalo do krize.

Poslední pátek v měsíci přepadla jednatřicetiletá žena s pistolí v ruce jeden z barů ve Vsetíně. Na hlavě měla kuklu a oblečená byla v pláštěnce. Policisté ji zadrželi přímo na místě činu.

Motorkářky z Valašska vyjely na silných strojích, aby podpořily dětskou onkologii v Olomouci.

Přemnožení sršni a vosy útočí.

V nemocnici ošetřují až osm napadených lidí denně.

Region zasáhla koncem měsíce vlna extrémních veder. Lidé kolabovali kvůli nedostatku tekutin.

Září: vsetínští zastupitelé si museli dýchnout

Podle průzkumů projektových manažerů Cyklostezky Bečva se na kole prohnaly na cyklostezkách denně tisíce výletníků. Takovou frekvenci cyklistů prý nikdo nečekal.

Zastupitelé Vsetína museli zasedat v atmosféře nespokojených Vsetíňanů. Ti uspořádali dokonce demonstraci přímo na jejich zasedání. Korunu všemu nasadila organizátorka Jana Václavíková, která přinutila volené zástupce města k nedobrovolnému testu na alkohol.

Také Valaši si připomněli deset let od útoků na newyorská dvojčata.

Důchodcům v Karolince začala škola. Radnice pro místní seniory rozjela takzvanou Univerzitu třetího věku.

Rožnovští opoziční zastupitelé rozjeli audit Městských lesů. Dohadování s koalicí o této společnosti pokračují do konce roku.

Obyvatelé Rožnova mají na nočním nebi svou hvězdu. Nachází se v souhvězdí Panny a nese název Virgo RA 13h32m10sD08043´.

Pokračují tahanice kvůli podobě náměstí Svobody ve Vsetíně.

Horská služba pomáhá v Beskydech už 60 let.

V Huslenkách neznámý darebák otrávil v rybníce ryby.

V Halenkově mizí takzvaná Berlínská zeď.

Říjen: Bečva bez ryb, poklad ve škole, vatry

Před jedenácti lety vznikl Zlínský kraj. Obyvatelům regionu je to vesměs jedno.

Romům ve vsetínských čunkodomcích na Poschle hrozí exekuce. Některým z nich totiž vypršela lhůta, do kdy měli zaplatit své dluhy za nájem.

Deza byla opět vyhlášena za jednoho z největších znečišťovatelů ovzduší v republice.

Vsetínská Bečva dlouhodobě vykazuje nedostatek ryb. Pstruhy a další šupináče prý likvidují stavební úpravy toku, vydry a ptáci.

Vsetínská nemocniční kaple slouží pacientům už celých 100 let.

Bývalá škola ve Valašské Bystřici vydala poklad. Během oprav zde řemeslníci objevili plechovku se vzkazem budoucím generacím, mincemi a novinami z 22. května 1879.

Banda opilců zaútočila na diskotéce v Bystřičce na pořadatele tyčemi.

Na kopcích vzplanuly strážní ohně. Letos jich bylo 22. Ohňový řetěz měřil 176 kilometrů. Začínal ve Štítné nad Vláří a končil na Radhošti.

Požár bytu ve Valašském Meziříčí vzal život roční holčičce.

V Krhové se bouří proti záměru meziříčské radnice postavit zde skládku.

Listopad: Romové mizí v Anglii, Šuláková končí

Zámek v Lešné je zrekonstruovaný a po letech přístupný veřejnosti.

Jarmila Šuláková oznámila konec aktivní pěvecké kariéry.

Starostové vesnic vyvěsili prapory. Bojují za vyšší rozpočty. Premiér jim slíbil pomoc, ale slib nedodržel.

Skláři v Karolince se opět bojí o práci. Hrozí propouštění.

Vsetínští Romové odjíždějí hromadně do Anglie. Chtějí si prý vydělat, aby zaplatili dluhy.

Osmdesátiletá žena ze Vsetína postupně podarovala podvodníkovi částku jednoho milionu korun. Meziříčští radní rozhodli o zrušení škol v Poličné a Krhové. Obyvatelé těchto částí se bouří a hrozí odtržením od ValašskéhoMeziříčí.

VaK Vsetín zdražil vodu. Od ledna bude stát kubík 72,28 korun.

Meziříčí je město s nejvyšší kriminalitou.

V Horní Lidči instalují unikátní moravsko-slovenský betlém.

Ženy ve Vsetíně se po roce dočkaly mamografu. Nejbližší podobné pracoviště je přitom ve Zlíně nebo Novém Jičíně.

V centru Vsetína, přímo pod nadjezdem, začali tábořit bezdomovci.

Aktivisté v Rožnově stále bojují proti povodňové zdi.

Měsíc nepršelo.

Prosinec: čerti, stávka učitelů a smrt prezidenta

Hornolidečsko už tradičně zachvátila začátkem měsíce čertovská euforie. Na Valašsko kvůli tomu směřují turisté z celé republiky.

Oddělení LDN vsetínské nemocnice obvinil příbuzný jednoho z klientů ze špatné péče. Nemocnice nařčení odmítla, nicméně na inspekci se zde chystají úředníci z kraje.

V Pulčíně opravili pomník obětem světových válek. Novou podobu mu dal kameník Jiří Rejda podle návrhu architekta Oldřicha Karbana.
Učitelé stávkovali kvůli platům.

První sníh letos spadl až 8. prosince.

Rožnovští zastupitelé schválili nový úvěr ve výši 103 milionů korun. Ivo Jelínek chtěl na zasedání předat Václavu Mikuškovi svěrací kazajku.

Ve Střelné zahájili železničáři rekonstrukci tamního tunelu.

V hotelu Vsacan ve Vsetíně bodl při rvačce dvaačtyřicetiletý útočník nožem do zad čtyřiadvacetiletého muže. Mladík útok přežil.

Poličná i Krhová školy zachránily. Zastupitelé Meziříčí ustoupili tlaku tamních obyvatel.

Zemřel bývalý prezident České republiky Václav Havel. Valaši podepisovali kondolenční listy a rušili společenské akce.

2.1.2012
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 50 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič/ka MKD (řidič nákladního vozu na 3 500 kg). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 50000 kč, mzda max. 67000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ/KA MKD (řidič nákladního vozu na 3 500kg), Nástup možný ihned nebo dohodou., Přijmeme řidiče na kamionovou přepravu květin z Holandska. Nutné řidičské oprávnění C, E. Praxe v oboru, zodpovědnost. Nutné poslat kontakt na posledního zaměstnavatele + životopis zaslat do e-mailu. Pracovní doba 4-5 dní v týdnu. Čistá mzda se pohybuje kolem 40 000,- Kč, Nabízíme: Sleva 30% na veškerý sortiment zboží v neomezeném množství. Jednoroční příspěvek na lázeňský pobyt. Příspěvek na jízdné. Věrnostní prémie., První kontakt: telefonicky od 7-15 hod. na čísle 731 561 562 p. Foltýn. Životopis zašlete na e-mail: florcentrum@florcentrum.cz, ov. 15.3.. Pracoviště: Florcentrum foltýnová s.r.o., Železničního vojska, č.p. 1526, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Jaroslav Foltýn, +420 731 561 562.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 900 Kč

Řidiči tahačů Řidič/ka MKD s frigo návěsy v EU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ŘIDIČ/KA MKD s frigo návěsy v EU, Nástup možný ihned nebo dohodou., POŽADUJEME: řidičský průkaz C+E, samostatnost, spolehlivost, ADR výhodou ale ne podmínkou. , NÁPLŇ PRÁCE: řidič C+E. Friga pro přepravy v západní a severní EU., NABÍZÍME: zázemí rodinné firmy s tradicí od roku 2000, nové vozy DAF+ MAN do 3let, 100% AETR, turnusy už od 15dnů práce/ týden volna., Nejezdíme ve dvou, neměníme palety. Fyzicky nenáročná práce., PRVNÍ KONTAKT: telefonicky 777 214 446, http://www.dopravavicha.cz/cz/kariera, ov. 15.3.. Pracoviště: Lubomír vícha, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Lubomír Vícha, +420 777 214 446.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 29 000 Kč

Elektrotechnici a technici energetici přístrojů, strojů a zařízení Seřizovači vstřikovacích lisů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SEŘIZOVAČI VSTŘIKOVACÍCH LISŮ, POŽADUJEME: Vzdělání strojnické nebo elektrotechnické, zkušenost s linkovým provozem výhodou, znalost obsluhy vstřikovacích lisů, uživatelská znalost PC, NÁPLŇ PRÁCE: Obsluha a optimalizace vstřikovacích lisů., NABÍZÍME: Příspěvky na dopravné, stravenky, flexipassy, dodatková dovolená, výkonnostní prémie, motivační příspěvky., PRVNÍ KONTAKT: telefonicky Po-Pá od 8-14 hod. na čísle 556 674 011, e-mail: hpaprskarova@sonavox.cz, ov. 16.3.. Pracoviště: Sonavox cz s.r.o. 01, 756 41 Lešná. Informace: Helena Paprskářová, +420 556 674 011.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 17 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladníci - distributoři zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnavatel požaduje: fyzickou zdatnost, praxe s manipulačními vozíky výhodou, Náplň práce: Denní příjem rychloobrátkového zboží. Naskladňování zboží do skladových pozic. Denní inventurní činnost. Vyskladňování zboží dle dodacích listů. Manuální práce ve dvousměnném provozu.Jde o fyzicky náročnou práci. , Nabízené výhody: Práce v zázemí stabilní společnosti, mobilní telefon, , První kontakt: telefonicky od 9-15hod. 571759756 nebo osobně v místě výkonu od 9-15hod. Životopisy zasílejte na e-mail: valek@vajatabak.cz, ov.16.3.18. Pracoviště: Va - ja tabák, s.r.o., 756 55 Dolní Bečva. Informace: Radim Válek, +420 571 759 756.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Házenkáři Zubří ve 20. kole extraligy zvítězili v Karviné 28:23 a upevnili si první místo
5

Házenkáři Zubří zbořili komplex Karviná a potvrdili vedení v extralize

Sedmnáctý ročník soutěže o najlepší hňápané zelé se uskutečnil v sobotu 17. března 2018 v restauraci Na Moštárně ve Vsetíně. Na prvním místě se umístila - nejlepší zelí přinesla Kateřina Baďurová.
8

Nejlepší hňápané zelé připravila Kateřina Baďurová

S jedničkou na Valašské rally vyrazí obhájce Jan Kopecký

Kompletní česká absolutní špička v čele s obhájcem prvenství a titulu Janem Kopeckým dorazí za týden na start úvodního podniku Autoklub MČR v rallye 2018. Pořadatelům 37. ročníku Kowax Valašské rally ValMez se přihlásilo 85 posádek, které budou ve dnech 23. – 25. března soupeřit na severovýchodě Moravy o premiérové mistrovské body.

Čtyřicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Superb ráno na svém místě nestál

Kriminalisté pátrají po voze Škoda Superb, které někdo ukradl v Jablůnce. Šestadvacetiletý majitel auto zaparkoval v úterý odpoledne u bytového domu poblíž železničního přejezdu ze směru od Vsetína. Že auto zmizelo, zjistil druhý den ráno.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT