Zátiší na Tyršově ulici u hospody U Marka je však dokladem, že by bylo potřeba více kontejnerů, nebo je alespoň častěji vyvážet. Často se lidé ptají kam s polystyrénem, který si ať chceme nebo nechceme, doneseme s každým novým spotřebičem.

Také kontejnery na nebezpečný odpad, které v evropských zemích nejsou výjimkou u nás nenajdete. Pak vám zbývají dvě možnosti. Buď si počkáte jednou za rok na svoz nebezpečného odpadu nebo baterie, plechovky a další nebezpečný odpad hodíte do běžných kontejnerů.

Návíc si myslím, že sběrné kontejnery, které Technické služby přistavují k domům na sídlištích dvakrát do roka, by měly být přistavovány častěji. Stejně bývají okamžitě přeplněné, ale z toho mají zase radost sběrači, kteří po zevrubné prohlídce vytřídí, co se hodí do sběrných surovin, takže bychom jim měli asi poděkovat.

Musím přiznat, že mě v letošním roce zarazil zvláštní způsob doručování Zlatých stránek ve Vsetíně. Vhozením celých balíků na schody u poštovních schránek v domě s více než osmdesáti byty mě ujistilo, že každý je nedostane, protože je děti použíjá na dvoře k ohníčkům, ale to už je jiné téma.