„Povolení k odběrům vody či zábory komunikací si tak budou moci obyvatelé města vyřídit v budově městského úřadu, kde sídlí i finanční a stavební odbor,“ vysvětlila mluvčí města Marie Šidlová s tím, že právě tato oddělení vyhledávají zájemci v souvislosti s odborem životního prostředí nejčastěji.

Před dvěma lety, kdy si začal rohovou budovu na Dolním náměstí nárokovat stát, měla radnice dvě možnosti. Buď přestěhuje do sídla Okresní hygienické stanice v ulici 4. května sociální odbor, který sídlil ve státním objektu, nebo odbor životního prostředí, který nabízel služby na Svárově.

Sociální odbor však lidé využívají podstatně častěji, uskutečnilo se proto dvojí stěhování – odbor životního prostředí se přesunul na hygienu, sociální odbor do budovy radnice.

Už v té době radní věděli, že bude odbor životního prostředí sídlit dál od centra města jen dočasně.„Pobočce České pojišťovny, která působila v objektu městského úřadu na Svárově, totiž končila nájemní smlouva k poslednímu lednu letošního roku. Nyní tak budou mít obyvatelé Vsetína všechny odbory po ruce,“ vyzdvihla starostka města Iveta Táborská.