Ten vsetínský vyjde až na čtyřicet tisíc korun.

Jsme rádi, že nám na tuto atraktivní tečku za uplynulým rokem finančně přispěje společnost Austin Detonator,“ poděkoval vsetínský starosta Jiří Růžička.

NEBE SE ROZZÁŘÍ V SEDM

Tradiční rodinný Silvestr se uskuteční ve Vsetíně před radnicí.

„I letos jsme připravili jednu velkou oslavu příchodu nového roku. Začínáme už v šest, aby si pak ohňostroj se svými rodiči mohly užít i děti. Společně se setkáme před radnicí a popřejeme si vše dobré v roce 2018,“ řekl Růžička.“

Oslava konce roku začíná v 18 hodin, kdy se před Domem kultury rozezní hudba. V 18.20 připravili pracovníci kulturáku program pro děti i dospělé.

„Letos bude představení brněnského Divadla Kejkle. Těšit se můžete na putování a vyprávění dvou pastýřů, ale dojde i na papírovou koulovačku,“ prozradila Klára Blažková z Domu kultury.

Po představení bude následovat premiérová ohňová show. K vidění budou taneční prvky s ohnivými Hula Hoop, Dragon Staff, ale také ohnivý deštník, vějíře, žongléři a mnoho dalšího. V 19 hodin zakončí poslední setkání v letošním roce velký ohňostroj.

Silvestrovské oslavy chystají také ve Valašském Meziříčí. Město je připravilo pod širým nebem na valašskomeziříčském náměstí se začátkem v 17 hodin.

Až do tři čtvrtě na sedm se mohou děti vydovádět při soutěžích a diskotéce. Poté bude následovat novoroční projev starosty města Roberta Stržínka. V 19 hodin rozzáří náměstí ohňostroj.

OSMIMINUTOVÁ SHOW

„Ohňostroj bude zaručeně nejvíce očekávanou součástí silvestrovských oslav. Aby si ho užily hlavně děti, začne už v 19 hodin,“ řekla místostarostka města Yvona Wojaczková.

SHOW SE SVĚTELNÝMI EFEKTY A HUDBOU

Město připravilo osmiminutovou show, při níž budou světelné efekty umocněné hudebním doprovodem v podobě světových rockových balad. Program pokračuje až do 20 hodin hudební produkcí jednoho regionálního rádia.

Od 20.30 hodin bude otevřený farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde si budou moci lidé prohlédnout betlém a zaposlouchat se do tónů varhan.

Příchod nového roku oslaví až v pondělí v Zubří. U ohňostroje se lidé sejdou v 17.30 u Klidového centra.