Sepsali petici, kterou předali radním. Požadují, aby vedení města zajistilo v centru bezpečnost. Vedení radnice se chce v příštím týdnu s petičníky sejít a domluvit se. Schůzky se zúčastní i zástupci městské policie.

Řádění výtržníků už pocítil na svém majetku nejeden z obyvatel uvedené části města. „Na autech bývá poškrábaný lak, já sám jsem měl promáčklou kapotu, jak mi po ní skákali. Nejhorší jsou Cikáni, u zdejší hospody se zase scházejí narkomani," postěžoval si například Martin Gabryš. „V noci tady pokřikují opilci, v sousedním domě kdosi zničil vchodové dveře," přidala k výčtu další obyvatelka čtvrti.

Podle ředitele Městské policie ve Vsetíně Nikolaje Martináka ovšem Tyršova a přilehlé ulice určitě nepatří k nebezpečným místům ve městě. Což dokládají i statistiky, které si městská policie vede. „Z nich vyplývá, že Tyršova mezi jinými ulicemi v centru města nijak nevybočuje," řekl Nikolaj Martinák.

To však podle něj neznamená, že lidé, kteří sepsali petici, nemohou mít pravdu. „Zásadní probléme je ale v tom, že s námi tamní obyvatelé málo komunikují. Události neoznamují, nebo je oznamují až s velkým zpožděním," uvedl Martinák.

Také hlasy, že městští strážníci se dané lokalitě málo objevují, odmítá. Strážci pořádku podle něj zejména v letní sezoně věnují Tyršově i přilehlým ulicím a také městskému parku zvýšenou pozornost. „Hlídka tudy prochází šestkrát i osmkrát za noc," zdůraznil Nikolaj Martinák.

Slova šéfa městských strážníků potvrdila také místostarostka Vsetína Květoslava Othová, která petičníkům zaslala písemnou odpověď. Podle ní se hlídková činnost strážníků stanovuje s ohledem na náročnost lokalit a personální možnosti městské policie. „Je proto důležité, aby obyvatelé na přestupky policii upozorňovali a ta mohla včas zasáhnout," uvedla Květoslava Othová.

Doplnila, že městská policie eviduje za uplynulý červenec a srpen 15 hlášení. Čtyři z nich se týkaly rušení nočního klidu výtržníky a dva samotnými obyvateli domů v uvedených ulicích. „Z počtu evidovaných hlášení souvisejících s peticí nevyplývá jednoznačně, že by došlo k náhlému zhoršení bezpečnostní situace, nebo že je zde situace horší, než v jiných částech města," sdělila místostarostka.

Vedení města a městské policie si s petičníky vše „vyříká" na schůzce, která se uskuteční ve středu 2. října na vsetínské radnici. Vsetínští radní navíc přemýšlí, jak lépe zabezpečit městský park Panská zahrada, který s Tyršovou ulicí také sousedí. „Nabízí se myšlenka vrátit se zpět k nočnímu hlídači," uvedla na posledním zasedání zastupitelů starostka Iveta Táborská.