Nákladný projekt naplánovaný na celkem osm etap platí zčásti ze svých prostředků vsetínská radnice, využívá také dotací z ministerstva pro místní rozvoj. To již Vsetínu odsouhlasilo podporu také na druhou etapu úprav, která začne v srpnu.

V první etapě obnovy se projektanti zaměřili především na opravy dětských hřišť a obnovu zeleně v části sídliště od školy po ulici Tichou. „Zrekonstruovali jsme šest hřišť, která nyní slouží podle jejich vybavení různým věkovým skupinám dětí. Jsou zde nová hřiště pro míčové sporty i hřiště pro nejmenší děti s hracími prvky a pískovišti," přiblížil místostarosta Vsetína Tomáš Pifka.

Dodal, že po diskusi s místními obyvateli nechalo město některá nevyužívaná hřiště zrušit. Nahradila je zeleň. Náklady na první etapu úprav dosáhly včetně DPH 8,5 milionu korun. Dotace z ministerstva činila čtyři miliony.

V druhé části obnovy počítá vedení Vsetína s pracemi za 11 milionů korun. V plánu jsou opravy části chodníků v Luhu II a rekonstrukce veřejného osvětlení od restaurace Bonver po vyústění ulice Svornosti na ulici Jasenickou.

„Také na tuto etapu město získalo dotaci čtyři miliony korun," prozradil místostarosta. Práce mají být hotové ještě letos.