Podél celé obce už ale jeden chodník vede. Ředitelství silnic Zlínského kraje ho postavilo v rámci rekonstrukce silnice II/150.
Je zde ale problém. Chodník vede po opačné straně silnice, než by si lidé přáli. Zdá se jim, že jejich cesta za nákupy je složitá. Čtyři sta lidí už proto podepsalo petici.

Signatáři ji adresovali zastupitelům, kteří ji vzali na vědomí. Lidé v ní poukazují, že přecházení frekventované cesty je značně problematické.

„Chodci, zvláště děti a starší lidé, mají strach silnici přejít a většinou přebíhají velmi zmateně. Zřízení pěší zóny by situaci vyřešilo,“ tvrdí autoři petice. Podle nich se měla výstavba druhého chodníku zahrnout do rekonstrukce silnice.

„V jejím rámci ale byly v blízkosti restaurace U Slunce a na křižovatku v lokalitě Kotlina umístěny přechody pro chodce,“ sdělil vedoucí odboru komunálních služeb městského úřadu Václav Chajdrna. Podle něj je jeden chodník v obci dostačující.

„Další se stavět nebude,“ upozornil Chajdrna. A nevzniknou ani nové přechody pro chodce. „Zebra u prodejny Vesničanka by byla v rozporu s platnou legislativou,“ vysvětlil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš s tím, že chodníky v úseku od sklenářství po autobusovou zastávku se stavět nebudou.