Starosta obce Jan Machalec připomněl při slavnostním ceremoniálu osud staré tělocvičny, která nevydržela obrovský nápor sněhu v únoru roku 2006. „Střecha společně se zdí se zřítila,“ řekl zúčastněným. O obrovském štěstí mohli tehdy mluvit sportovci, kteří měli uvnitř trénink.

„Tělocvičnu budou moci využívat nejen sportovní oddíly, žáci základních škol a děti z mateřinek, ale všichni z vesnice,“ řekl návštěvníkům Machalec.

Před slavnostním přestřižením pásky vystoupily krátce po druhé hodině odpolední s říkankami a písničkami děti z janovské Mateřské a Základní školy. Po nich následovala vsetínská taneční skupina All Style Unit pod vedením Radky Navrátilové. V prvních vteřinách sice hudební technika zlobila, ale nakonec se umoudřila a děti mohly přítomným předvést vystoupení s názvem Pojď s námi tancovat.

Pak už starosta společně se zástupci Zlínského kraje přestřižením pásky slavnostně otevřel nově zbudované hřiště místním lidem.

Ze Vsetína se přijel s rodinou podívat na sportovní centrum například Drahomír Michálek, který ve staré hale hrával za dob svého mládí pět let fotbal. „Je to perfektní, ani jsem tomu nevěřil, že se to v takové dědině podaří. Ani ve Vsetíně taková hala není. Vše se sype do hokeje,“ poznamenal.

Podle jeho mínění bude jezdit do Janové spousty lidí z nedalekého města.

Optimismus ale nesdílí janovský novousedlík René Vašíček. Podle jeho názoru by obec neměla rozhazovat na tak drahé projekty, když nemá vybudovanou základní infrastrukturu. „Chybí chodníky a kanalizace,“ připomněl nedostatky Janové.

Náklady na výstavbu sportovní haly dosáhly osmačtyřiceti milionů korun. Peníze získala obec z dotace. V původním plánu byla částka dokonce o dalších třicet milionů vyšší. Obyvatelé Janové se ale museli smířit i s tím, že součástí areálu nebude vysněná sauna, whirpool a masáže.

Na sportoviště s takovým nadstandardním vybavením by totiž nezískali dotační titul. Z obecní kasy šlo na stavbu deset procent z celkové částky.