Nejlepšího úspěchu mezi něžným pohlavím dosáhla Natálie Paťavová z SKM Valašské Meziříčí v kategorii starší žákyně (na snímku). Skokem vysokým 160 centimetrů porazila Alenu Levkovou z AK Olomouc a Elišku Mašterovou z TJ Sokol Velké Meziříčí.

Zlatou medaili si odnesl také domácí Jan Pobořil, který výkonem 150 centimetrů opanoval kategorii mladší žáci. Závodu se zúčastnilo osmdesát devět závodníků z dvaceti sedmi atletických oddílů a škol z České republiky, Slovenska a Velké Británie. Na poslední halové závody v sezoně jezdí účastníci nejen za sportem.

 

„Na Valašskou laťku jezdí atleti rádi a rádi se vracejí. Zazávodí si, povykládají spolu, večer se pobavíme a zazpíváme u cimbálu. Jsme tady všichni kámoši, výškaři jsou výborná partyja,“ popsal emeritní ředitel závodu a zakladatel laťky Jan Kocián.

Při vstupu vítal přítomné panáčkem slivovice a nabízel frgály. Svou účastí okořenil letošní závody také olympionik a mnohanásobný vítěz Valašské laťky Jaroslav Bába, který potvrdil roli favorita, nebo loňská vítězka v kategorii ženy Nikola Strachová.